1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Muhtar adayı, sokakları aydınlattı
Muhtar adayı, sokakları aydınlattı

Muhtar adayı, sokakları aydınlattı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki muhtar adayı "karanlık sokakların aydınlık yüzü" sloganıyla başlattığı seçim kampanyası kapsamında seçmenlerinin bulunduğu mahalleyi aydınlatmak için 75 sokak lambası ve 13 aydınlatma mekanizması satın aldı.

A+A-

Adnan Menderes Mahallesi muhtar adayı Bıçak, seçim çalışmalarına ilk olarak seçmenlerinin bulunduğu mahallenin karanlık cadde ve sokaklarını aydınlatmakla başladı.

Bıçak, AA muhabirine, muhtarlık için 6 kişi ile yarıştığını, vatandaşlara vaat yerine, daha seçilmeden hizmet üretmeye başladığını söyledi.

Bugüne kadar hiçbir siyasi parti ve muhtar adayının seçimden önce yapamadığı projeyi hayata geçirdiğini kaydeden Bıçak, "karanlık sokakların aydınlık yüzü" sloganıyla başlattığı seçim çalışması çerçevesinde karanlık sokakları aydınlığa kavuşturmayı hedeflediğini bildirdi.

Kampanya için 3 bin lira bütçe ayırdığını anlatan Bıçak, 75 sokak aydınlatma lambası ve 13 aydınlatma mekanizması satın alarak DEDAŞ'ın teknik yardımıyla sokakları aydınlığa kavuşturduğunu kaydetti.

İlçe merkezinde birçok cadde ve sokakta aydınlatma sorunu yaşandığını ifade eden Bıçak, şöyle konuştu:

"Ben ancak kendi aday olduğum mahalle sınırları içerisinde aydınlatma çalışması yürütebiliyorum. Çünkü bütçem bu kadarına yetiyor. Mahallemiz sınırları içerisinde bulunan ve vatandaşlarımızın sıklıkla şikayetçi olduğu hastane caddesinin aydınlatılması noktasında DEDAŞ ile sıkıntı yaşıyorum. DEDAŞ yetkilileri bürokratik engeller öne sürerek hastane caddesi için aldığım sokak lambalarını takmayacaklarını belirtti. Gerekirse burayı da kendi imkanlarımla yapacağım. Belediyeye dilekçe ile başvurarak, itfaiyeden araç istedim. Belediye araç verirse direklere lamba takılması için tüm imkanlarımı seferber ederek hastane caddesini de aydınlığa kavuşturacağım."


Muhabir: Ekrem SENVAR
Yayınlayan: İbrahim Yakut 

HABERE YORUM KAT