1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Müfettişler, Diyarbakır'da çalışmalarına başladı
Müfettişler, Diyarbakır'da çalışmalarına başladı

Müfettişler, Diyarbakır'da çalışmalarına başladı

Diyarbakır’da, iki hastanenin isimlerini değiştirerek PKK’lıları tedavi ettiği yönündeki iddialar ile ilgili Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen iki müfettiş çalışmalarına başladı.

A+A-

Diyarbakır’da geçen günlerde bazı basın yayın organlarında, Gazi Yaşargil ve Selahaddin Eyyubi devlet hastanelerinde PKK üyelerinin isimlerinin değiştirilerek tedavi edildiği yönünde iddialar yer almıştı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreteri Murat Kanğın, medyada çıkan haberleri yalanlayarak Sağlık Bakanlığından müfettiş talebinde bulunduğunu açıkladı. Kanğın’ın talebinin ardından Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumu Denetim Hizmetleri Başkanlığınca görevlendirilen iki müfettişin, pazartesi gününden bu yana çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.
 
Güvenlik Görevlilerinin Ameliyatına Katılmayan Doktorlar
 
Öte yandan, Gazi Yaşargil Devlet Hastanesinde görevli bazı doktorların 28 Aralık 2015’te çıkan çatışmada yaralanan iki güvenlik görevlisinin Diyarbakır Askeri Hastanesindeki ameliyatlarına katılmadıkları ile ilgili Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliğince süren soruşturmanın sonlandığı öğrenildi. Tamamlanan bu soruşturmanın da Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen müfettişlere sunulacağı, nihai kararın müfettişler tarafından verileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT