1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Müdür Yardımcılığı sınavına yönelik deneme sınavı
Müdür Yardımcılığı sınavına yönelik deneme sınavı

Müdür Yardımcılığı sınavına yönelik deneme sınavı

Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şubesi, üyelerini 20 Mart 2016 tarihinde yapılması planlanan MEB Müdür Başyardımcılığı ve Yardımcılığı Yazılı Sınavına hazırlıyor.

A+A-

Diyarbakır'da bu doğrultuda Kayapınar İlçesi Mevlana İlkokulunda üyelerine yönelik ücretsiz kurs eğitiminin yanı sıra, 350 üyenin katılımıyla ilk deneme sınavını 22 Şubat Pazartesi gerçekleştirdi.


Deneme sınavlarına giren Eğitim-Bir-Sen üyeleri, 20 Mart'ta yapılacak sınav öncesi başarı durumlarını, yeterliliklerini ve eksiklerini görme şansı yakaladılar.


15 Şubat'ta başlayan kurs programının üyelerinin yoğun katılımıyla sürdüğünü belirten Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkan ve Memur-Sen Diyarbakır Temsilcisi Yunus MEMİŞ "Eğitim ve kariyerlerinde yükselme konusunda yaptığımız yayınlar ve kurslarla üyelerimize desteğimiz bugüne kadar olduğu gibi şimdi de devam ediyor. Bu kapsamda onları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınavına hazırlamak ve başarılı olmaları için gereken donanımın sağlanmasında kendilerine destek olmak istiyoruz. Hazırlık kursumuz dahilinde ilk deneme sınavımızı da bu doğrultuda ilimizdeki Kayapınar Mevlana İlkokukunda ve kırsal ilçelerimizde gerçekleştirdik.

 

Kültürel ve akademik Sendikacılık kapsamında, üyelerimizin mesleki gelişimine katkıda bulunmak adına böyle bir çalışmaya imza attık. Bununla yetinmeyip üyelerimize kurs desteği de sağlayarak Sendikacılıkta hizmet anlayışımızı ortaya koyduk. Gerçek örgütlenmenin, özlük hakları ile değerler Sendikacılığı mücadelesinin birlikte yürütülmesiyle mümkün olacağına inanıyoruz.

 

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Yazılı Sınavlarına hazırlanan herkese iyi çalışmalar ve şimdiden başarılar dilerim" ifadelerinde bulundu.

 

HABERE YORUM KAT