1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Müdür yardımcılığı sınavına hazırlık kursu
Müdür yardımcılığı sınavına hazırlık kursu

Müdür yardımcılığı sınavına hazırlık kursu

Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şubesi tarafından müdür yardımcılığı sınavına girecek öğretmenlere yönelik hazırlık kursu başlatıldı.

A+A-

Diyarbakır Mevlana İlkokulun da, 5 salonda müdür yardımcılığına yönelik düzenlenen hazırlık kurslarına 350 öğretmen başvuruda bulunurken kurslar Hafta içi 15.30–20.00 saatleri arasında iki hafta boyunca yapılacağı bildirildi.
 
Kurslar ile ilgili bilgi veren Memur Sen Diyarbakır Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş “Bu kursu açmaktaki amacımız geleceğin kaliteli idarecilerinin yetişmesine katkı sunmaktır. Üyelerimize kurs desteği sağlayarak sendikacılıkta hizmet anlayışımızı ortaya koyduk. Gerçek örgütlenmenin, özlük hakları ile değerler sendikacılığı mücadelesinin birlikte yürütülmesiyle mümkün olacağına inanıyoruz. Bu tür kurs ve seminer faaliyetleri yoluyla başarı çıtamızı daha da yukarı çekmek istiyoruz. Kursumuzda ayrıca üç tane de deneme sınavı olacak.  Sendika olarak hiçbir zaman dar kalıpta, kısa mesafeli, tek boyutlu düşünmedik, geçmişin bize verdiği tecrübe ve güvenle ile üyelerimizin her türlü ihtiyacına cevap olacağız” dedi.

 

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler