1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. MTA, esrarengiz olayı kaçak elektriğe bağladı
MTA, esrarengiz olayı kaçak elektriğe bağladı

MTA, esrarengiz olayı kaçak elektriğe bağladı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da, önceki gün toprak altından çıkan buhar ve fokurdama seslerinin, kaçak elektrikten kaynaklandığı belirtildi.

A+A-

Maden Teknik Arama (MTA) Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Ekrem Tosun, basından konuyu duyduktan sonra kaynağın yerine gittiklerini söyledi. Olay yerinde detaylı incelemelerde bulunduklarını kaydeden Tosun, “Olay yerinde fark ettik ki kaynağın yanında buharın çıktığı yerde bir elektrik direği mevcut. Elektrik direğinin tepesinde de yüksek gerilim hattı çıplak bir şekilde direğe bağlanmış durumda. Bunu tespit ettikten sonra, ayrıca bir kontrol kalemi ile de elektrik kaçağını tespit ettik. Durumu DEDAŞ müdürlüğümüze bildirdik. Jeotermal kaynaklarda jeolojik olarak bu şekilde oluşmadığını gördük. Daha sonrada DEDAŞ'taki ilgili arkadaşlar elektriği kestikten sonra oradaki kaynamanın da durduğunu hep beraber gördük” dedi.

Diğer yandan, DEDAŞ yetkilileri, olay yerinde incelemelerde bulunduklarını, bu durumun kaçak elektrikten kaynaklanmadığını tespit ettiklerini kaydetti.Öte yandan, DİSKİ ekipleri, söz konusu yarığı toprakla kapattı.

HABERE YORUM KAT