1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mostar'dan Malabadi'ye gönül bağı ziyaretleri
Mostar'dan Malabadi'ye gönül bağı ziyaretleri

Mostar'dan Malabadi'ye gönül bağı ziyaretleri

DİYARBAKIR- Çözüm sürecine katkı sağlamak için Diyarbakır'a gezi düzenleyen İzmir Balkan Anadolu Birliği Derneği üyeleri, AK Parti Diyarbakır İl BaşkanIığı'nı ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır'a 'Mostar'dan Malabadi'ye Gönül Bağı' adı altında düzenlenen 2 günlük geziye katılan Ak Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Oya Eronat, Balkan Anadolu Derneği Başkanı Ender Öztürk, dernek başkanları ve akademisyenler AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç'ı makamında ziyaret edip bir süre görüştü. İzmir heyetini kapı önünde karşılayan Altaç, Türkiye'nin bütünlüğü açısından bu barış sürecinin çok önemli bir süreç olduğunu belirterek, Kürt sorununun sadece AK Parti'nin sorunu olmadığını ve AK Parti'nin tek taraflı müdahalesiyle bitecek bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın bu sürece çok önem verdiğini söyleyen Altaç, Kürt sorunu çözümü konusunda Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) desteklerinin de çok önemli olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin bu sorunu bütün ülke dinamikleri bir araya gelerek çözebileceğine inandıklarını aktaran Altaç, ”Bölgede en büyük riski AK Parti almıştır. Ama biz şunu söylüyoruz. Her türlü bedeli de ödemeye hazırız. Bu sorun bitecek. Sayın genel başkanımızın ortaya koyduğu iradeyle bu sorun bitecek ve ülke yine 1920 öncesi herkesim, her etnik gurubun, farklı kesimde insanların beraberce, kardeşçe yaşandığı bir ortama dönecektir. Buna inancımız tamdır“ dedi.İzmir heyeti ise, kendilerini kabul ettikleri için Altaç'a teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT