1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mobesse kayıtları ele verdi
Mobesse kayıtları ele verdi

Mobesse kayıtları ele verdi

Diyarbakır'da sevgilisi Zeynettin K. ile birlikte 50 bin lira için 92 yaşındaki ninesinin el ve ayaklarını bağladıktan sonra ağzını bezle kapatıp boğarak öldüren Süreyya T.'nin (31) cinayetten sonra dikkat çekmemek için cenaze törenine ve taziyeye katıldı

A+A-

İki şüpheli için ağırlaştırılmış müebbet ve 15'şer yıl hapis ceza istemiyle dava açıldı.Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde tek başına yaşayan 92 yaşındaki Nezrife Erge, sahibi olduğu gayrimenkullerden kira sonucu elde ettiği parayı hayır yapmak için biriktirdi. Ninesinin para ve altınlarından haberdar olan Adana'daki torunu Süreyya T. (31), birlikte yaşadığı sevgilisi Zeynettin K. (30) ile korkunç plan yaptı.

Erge'nin yaşadığı eve 15 Şubat 2014'te giden ikili, yaşlı kadının bağırmasını engellemek için bezle ağzına kapatıp, el ve ayaklarını bağladı. Evde 50 bin lira değerinde altın, para ve üzerinde Arapça yazılı bir madalyayı alıp Diyarbakır'dan Adana'ya kaçtı.

BOĞULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Yaşlı kadına ait evin kapısını açık gören bina sakinleri durumu polise bildirdi. Eve giren polis, Erge'yi el ve ayakları bağlı olarak yüz üstü yere yatırılmış halde ölü buldu. Yapılan otopside 92 yaşındaki Nezrife Erge'nin boğularak öldüğü tespit edildi.

Diyarbakır Cinayet Büro ekipleri, öldürülen Erge'nin yakınları ile birlikte evinin bulunduğu sokağı gören MOBESE kayıtlarını incelemeye aldı. Kayıtlarda Süreyya T. ve sevgilisi Zeynettin K.'nın görülmesi üzerine polis, çiftin Adana Seyhan ilçesindeki evlerine düzenlediği baskınla 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Hırsızlık parası ise Zeynettin K.'nın ablası A.K.'nın evinde buldu.

TAZİYEYE KATILMIŞ

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturmasını tamamlayıp iddianame hazırladı. İddianamede Süreyya T.'nin dikkatleri üzerine çekmemek adına babaannesi olan maktule için düzenlenen taziyeye katılmak için Diyarbakır'a döndüğü, bir gün sonra ise Adana'ya gittiğinin belirlendiğini belirtti. Soruşturma kapsamında cinayetle ilgili birbirlerini suçlayan iki sevgili hakkında "Nitelikli yağma ve nitelikli kasten öldürme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 15'şer yıl hapis cezaları istemiyle dava açıldı. Dava önümüzdeki günlerde Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanacak.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT