1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. MOBESE'ye yakalandılar!
MOBESE'ye yakalandılar!

MOBESE'ye yakalandılar!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün MOBESE kayıtlarına feci kazalar yansıdı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nün MOBESE kayıtlarına feci kazalar yansıdı. Sürücü ve yayaların kurallara uymaması ve hataları yüzünden ölümlü kazalar meydana geldi. Molotoflu saldırılar ve kapkaç olayları da kameralara yansıdı. Sigortadan para almak için hileli kaza yaptığı öne sürülen kişiler de kamera görüntüsünden tespit ediliyor.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yöntemi Sistemi tarafından 96 noktaya yerleştirilen 350MOBESE kamerası, 2013 yılında feci trafik kazaları, saldırılar, hırsızlık ve kapkaç olaylarını kaydetti. Sürücü ve yayaların kural tanımaması nedeniyle ölümle sonuçlanan kazalar, izlerken tüyleri ürpertti. İlk görüntüde hatalı sollama yapan iki aracın çarpışması sonrası sürücüler arabalarından inip tartışıyor. Neyse ki çevredeki vatandaşların araya girmesi ile kavga önleniyor.

TERS YÖN FACİASI

Diyarbakır-Şanlıurfa Karayolu üzerinde yapılan yol çalışmaları sonrası ters yönden gelen bir araç, yolun karşısına geçmekte olan dikkatsiz bir vatandaşa çarpıyor. Kazanın etkisiyle yere yığılan kazazede ağır yaralanıyor. 112 Servis ambulansının 3 dakika gibi zamanda olay yerine gelmesi ile hastaneye yetiştiriliyor.

Adliye Sarayı Kavşağı'nda seyir halinde olan bir kadın sürücü dönüş yaptığı sırada hızını kontrol edemeyince bariyere çarpıyor. Kazanın etkisiyle araç takla atarak ters dönüyor. Sürücü kadın kazayı hafif sıyrıklarla atlatıyor.

Dicle Kent kavşağında kontrol geçişi sırasında dikkatsiz iki araç çarpışıyor. İki minibüsün çarpması sonucunu da şans eseri can kaybı yaşanmıyor.

POLİS ARACI ÇARPTI

Huzurevleri semtindeki alışveriş merkezi önündeki üst geçidi kullanmayan bir çocuk, yolun karşısına geçtiği sırada polis aracının önüne düşüyor. Aracın sert çarpması sonucu 20 metre fırlayan çocuk, yere düşüp hayatını kaybediyor. Resmi kıyafetli sürücü polisin olay sonrası şok yaşadığı gözleniyor.

ARACIN ÇARPMASIYLA 4 TAKLA ATTI

Bir başka feci kaza ise Diyarbakır kent merkezi içerisinden geçmekte olan Şanlıurfa Karayolu'nda yaşanıyor. Trafiğin yoğun olduğu bir zamanda yolun karşısına geçen bir vatandaşa hız limitini aşan bir araç çarpıyor. Kazanın etkisiyle 4 takla atıp kaldırıma çarpan yaşlı adam hayatını kaybetti.

YOĞURTÇU KADIN TIRIN ALTINDA EZİLİYOR

Bağlar ilçesi Sento Caddesi'nde elinde yoğurt kovası bulunan yaşlı kadın kırmızı ışıkta bekleyen araçların arasında geçtiği sırada yeşil ışık yanıyor. Kadını fark etmeyen TIR şoförü kadını ezip geçiyor. Yaşlı kadın lastiklerin arasında sıkışıp feci bir şekilde hayatını kaybetti. Vatandaşların uyarısı ile duran TIR sürücüsü neye uğradığını şaşırıyor.

KAPKAÇÇI DEHŞETİ

Diyarbakır'da sabahın erken saatleri, araç bekleyen bir vatandaş kapkaççının saldırısına uğruyor. Adamın elindeki çantayı çeken hırsız, vatandaşı da yere atıyor. Kapkaççı kaçarken, mağdur vatandaş ise şok geçiriyor.

MOLOTOFLU SALDIRI SANİYE SANİYE

Şehitlik semtinde yüzü maskeli bir grup karanlığın çökmesi ile ara sokaklardan çıkıp Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne havai fişek, molotof ve ses bombası ile saldırıyor. Saldırı MOBESE kayıtları tarafından saniye saniye kaydediliyor.

HİLELİ KAZA

Benzin alan bir sürücü deposunun delindiğini fark ediyor. Hasarı sigortadan ödettirmek isteyen sürücü, benzin istasyonu kenarında yoğun trafiğe aldırış etmeden aracına kaza süsü vermeye çalışıyor. Trafiği tehlikeye sokan sürücü hileli kaza yapıp 155'i arayarak kaza yaptığını ve trafik polislerinin tutanak tutmasını rica ediyor. Uzman trafik polisleri olay yerinde yerde benzin ve damlayan yağ görmeyince rapor tutmuyor. Sürücünün itirazı üzerine kameraları inceleyen polis, hileyi fark ediyor. Polise yanlış bilgi vermekten sürücü hakkında yasal işlem başlatılıyor.

HABERE YORUM KAT