1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mobesa kameralı ve baz istasyonlu cami
Mobesa kameralı ve baz istasyonlu cami

Mobesa kameralı ve baz istasyonlu cami

Diyarbakır'daki Sümer Cami, MOBESA ve baz istasyonlarıyla dikkat çekiyor.

A+A-
Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki Sümer Cami, MOBESA ve baz istasyonlarıyla dikkat çekiyor.Siyasi partilerin miting alanı olarak kullandığı İstasyon Meydanındaki iki minareli Sümer Camisinin, bir minaresinde telefon operatörlerinin baz istasyonları, diğerinde ise Emniyet Müdürlüğü'nün MOBESA kamerası bulunuyor.
 
Diyarbakır Yenişehir İlçe Müftüsü Allattin Bozkurt, yaptığı açıklamada, caminin bir minaresinde bulunan baz istasyonlarının kaldırılacağını söyledi.
 
Bozkurt, "Bu camimizin bir minaresinde baz istasyonları bulunuyor. Bunun kaldırılması için yapılan sözleşmenin bitmesini bekliyoruz. GSM operatörleriyle yapılan sözleşme biter bitmez bu baz istasyonunu sökeceğiz" dedi.
 
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın baz istasyonları konusunda aldığı kararların bulunduğunu belirten Bozkurt, şunları söyledi:
 
"Diyanet İşleri Başkanlığı hiçbir caminin minaresinde veya avlusunda baz istasyonu bulunmasını istemiyor. Bununla ilgili karar alındı. Kararının yürürlüğe girmesinin ardından Yenişehir'deki bazı camilerde bulunan baz istasyonlarını söktük. Ofis ile Abdulcelil Camisinde var olan baz istasyonlarını da kaldırdık. Hiçbir camimizde baz istasyonu kalmayacaktır."
 
 Bozkurt, Sümer Camisinin diğer minaresinde bulunan MOBESA kamerasının konulmasında ise haberinin olmadığını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT