1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. MMO`dan Kışanak`a ziyaret
MMO`dan Kışanak`a ziyaret

MMO`dan Kışanak`a ziyaret

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Diyarbakır Şubesi yeni yönetimi Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak`a nezaket ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi.

A+A-

Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanı Gurbet Örçen ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti. Örçen, belediye başkanının kadın olmasının kendilerini çok sevindirdiğini ve kurum olarak her zaman destek ve katkılarını sunacaklarını belirtti. Örçen, Kışanak'a görevinde başarılar dileyerek, bir dahaki görüşmelerinde Makina Mühendisleri Odası'nın çalışmalarını içeren bir dosyayı kendilerine sunacaklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kışanak da Diyarbakır'ın Sivil Toplum Kuruluşları açısından oldukça şanslı olduğunu ifade etti. Uygulama, denetim ve yönetim konusunda STK'ların katkılarını beklediklerini belirten Kışanak, "STK'larla iyi bir koordinasyon kurabilirsek, bütün enerjimizi birleştirip kentin geleceği açısından iyi bir sonuç ortaya koyabiliriz" dedi.

Doğalgaza ekolojik çözüm uygulanmalı

Kentteki doğalgaz kullanımı ve kombilerin yerlerinin belirlenmesi konusunda bir standartlaşmanın olmasına değinen Kışanak, "Kombilerin nereye konulacağına ilişkin her yıl farklı bir karar alınıyor. Bunun netleşmesi gerekiyor" dedi. Doğalgaz kullanımında merkezi sistemin uygulanması ancak kilolitreye göre her dairenin harcadığı kadar ödeme yapması önerisinde bulunan Kışanak, "Ne kadar çok enerji tüketirsek o kadar çok doğayı tüketmiş oluyoruz. O nedenle daha güvenli ve daha ekolojik çözüm üretmemiz gerekiyor" diye konuştu. Örçen de konuya ilişkin özel çaba sarf edeceklerini belirtti. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT