1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mitingdeki kalabalığa sulu serinletme
Mitingdeki kalabalığa sulu serinletme

Mitingdeki kalabalığa sulu serinletme

DİYARBAKIR- Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı dinlemek için İstasyon Meydanı'nda toplanan binlerce insan mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklığı dolayısıyla alana kurulan sulu sistem ile serinletildi.

A+A-

Vantilatörün değişik bir versiyonu olan sulu soğutma sistemi sayesinde sıcaklardan bunalan vatandaşların üzerine su sıkıldı.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Diyarbakır'da İstasyon Meydanı'nı dolduran binlerce insan ilk defa farklı bir sistem ile serinletildi. Ramazan ayı ile birlikte hava sıcaklığının daha etkili olması nedeniyle böyle bir önlem alındığı belirtildi. Miting alanının dört bir yanına iki insan boyu yüksekliğinde çekilen özel sistem ile kalabalık miting bitene kadar su ile serinletildi.

Ayrıca sulu serinletme sistemi haricinde hava sıcaklığı dolayısıyla insanların fenalık geçirmelerine karşılık miting alanı etrafında 112 acil servis ekipleri hazır bekletildi. Diyarbakır'da termometreler hava sıcaklığını 44 derece olarak gösterdi.


(AKK-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT