1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Mısırın hiç bilinmeyen faydası
Mısırın hiç bilinmeyen faydası

Mısırın hiç bilinmeyen faydası

Hemen hemen herkesin severek tükettiği mısırın bu faydasını ilk defa duyacaksınız.

A+A-

Çok iyi bir enerji kaynağı olan mısır vücuda ve zihne enerji verir. Yorgunluğu giderir. Bağırsakları yumuşatır. Mide şikâyetlerini azaltır. Göz ve diş sağlığı için faydalı bir besin olan mısır böbreklere de yararlıdır. Böbrek kumlarını ve taşlarını düşürmeye yardımcı olur.Romatizmalılara çok iyi gelir.

Ekinezya soğuk ilacı

EKİNEZYA polisakkaritlerin, alkylamides ve cichoric asit içeriği ile tam bir şifa kaynağıdır. Bu özelliğiyle ekinezya soğuk algınlığı, grip ile nezle, üst solunum yolları hastalıklarında, vücudun savunma sistemini güçlendirir. İltihaplı romatizmaya ilaç olur. Derideki alerjik hastalıkları iyileştirir.

Sinirlere ökse otu

ORTA Çağ'da ökse otu, her hastalığı iyi edebilecek bir bitki olarak tanınır ve törenlerle ağaçtan kesilirdi. Sinir yollarına iyi gelen ökse otu sara hastaları için tavsiye edilir. Damar kireçlenmesinde faydalıdır. Hazmı kolaylaştırır. Fazla kullanıldığı takdirde ise bilinci uyuşturur, adaleleri zayıflatır.

Yasemin ateş düşürür

TÜRKİYE'de sıkça yetişen bir bitki olan yasemin, uzmanlarca şifalı bitkiler arasında gösteriliyor. Yapılan araştırmalara göre yasemin romatizmayı gideriyor. Mafsal ağrılarına iyi geliyor. Ateşli hastalıklarda da kullanılan yasemin ateşi düşürüyor. Kabızlığa da iyi
geliyor.

Mikrop kıran nilüfer

BİR su bitkisi olan nilüfer mikrop öldürücüdür. Çiçeğini koklamak uyku verir. Kalbi kuvvetlendirir. Kökleri kabız yapıcı etkisi nedeniyle ishale karşı faydalıdır. Ayrıca, sinirleri yatıştırır ve ağrıları dindirir. Beyaz nilüfer baş ağrısını giderir ve cinsel isteği arttırıcıdır

Bergamot uyku getirir

TURUNÇGİLLERDEN, daima yeşil kalan bir ağaç olan bergamotun meyvesinin kabuklarından hoş kokulu esansı elde edilir. Bergamot esansı çay ve ilaçlara hoş bir koku verir. Bergamot yağı depresyona karşı oldukça etkilidir. Rahatlatıcı etkisi ile uyku bozukluklarına iyi gelir.

HABERE YORUM KAT