1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mısır'da ölenler için Diyarbakır'da cenaze namazı kılındı
Mısır'da ölenler için Diyarbakır'da cenaze namazı kılındı

Mısır'da ölenler için Diyarbakır'da cenaze namazı kılındı

DİYARBAKIR- Mısır'da askeri darbe yapan güçler tarafında sabah namazını kılan halka yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybedenler için Özgür-Der Diyarbakır Şubesi üyelerince gıyabi cenaze namazı kılındı.

A+A-

Diyarbakır Yenişehir ilçesi Ofis Camisi'nde bir araya gelen Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi üyeleri Mısır'da bu sabah namaz kıldıkları esnada darbe yapan güçler tarafından silahlı saldırıda ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Özgür-Der üyeleri Sanat Sokağında yürüyüş yaparak Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi lehine Kürtçe ve Türkçe sloganlar attı. Özgür-Der Diyarbakır Şube Sekreteri Mehmet Deniz, darbe mağduru Mısır halkının yanında olduklarını söyleyerek, “Kahire'de İhvan kitlesine karşı gerçekleştirilen ve en 50 kardeşimizin şehit olmasına yol açan katliam uluslararası toplumun gözü önünde İhvan'a yani meşru halk hareketine karşı girişilen çirkin savaşın son örneğidir. Aynı zamanda bu son katliam İhvan'a karşı başlatılan sürek avının daha nerelere varabileceğini göstermesi açısından da kaygı vericidir. Bizler Diyarbakırlı Müslümanlar olarak İhvan'a karşı gerçekleştirilen bu haksız, hukuksuz ve alçak katliamı şiddetle kınıyor ve Mısır'da askeri cuntanın karşısında kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha haykırıyoruz” dedi.

Yapılan açıklamanın ardında grup olaysız şekilde dağıldı.

HABERE YORUM KAT