1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Miniklerin Halk Oyunlarında birincilik Diyarbakır’a
Miniklerin Halk Oyunlarında birincilik Diyarbakır’a

Miniklerin Halk Oyunlarında birincilik Diyarbakır’a

Diyarbakır Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü kulüpler arası Türkiye şampiyonasında Halk Oyunları yarışmasında minikler dalında birinciliği aldı.

A+A-

Diyarbakır’ın birinciliği aldığı minikler de ikinciliği Erzurum üçüncülüğü de Artvin aldı.
Diyarbakır Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hayriye Doğan yaptığı açıklamada Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 2105 yılı halk oyunları yarışmasında Diyarbakır’da yapılan kulüpler arası il içi Halk Oyunları Yarışması’nda Diyarbakır Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü olarak minikler dalında birincilik aldıklarını dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hayriye Doğan, “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 2015 yılı içinde Diyarbakır da yapılan kulüpler arası İl içi Halk Oyunları Yarışması’na kulübümüz Diyarbakır Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü olarak katılıp Minikler dalında İl birinciliğini aldık.
 
Daha sonra Mayıs ayında Bingöl’de yapılan Bölge yarışmasına ilimizi temsil ederek katıldık. Bingöl’de de Bölge 1.si olduk. 27 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen Türkiye Finaline katıldı. Yapılan yarışmada Türkiye geneli 7 bölgenin şampiyonlarının katıldığı yarışmada ilimiz ekibi Diyarbakır Gençlik Merkezi Ve Gençlik Spor Kulübü 92.0 tam puanla büyük başarı elde ederek Türkiye 1.incisi, olduk, Erzurum Türkiye 2’incisi ve Artvin Türkiye 3. üncüsü oldu” dedi.
 
Bir çok zorlukları aşarak bugünlere geldiklerini de dile getiren Diyarbakır Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hayriye Doğan “Kulüp olarak yaptığımız çalışmalarda çalışma alanının olmamasına rağmen birçok zorlukları aşıp bugünlere geldik. Velilerimizin, öğrencilerimizin ,antrenör ve idarecilerimizin yılmadan azimle çalışması sonucu büyük başarılara imza attık.

öğrencilerimiz onurumuzdur hepsi birer bire cevherdirler başarı hepimizin başarısıdır saygı sevgi çerçevesi içerisinde çok güzel çalışmalar yaparak başarıyı yakaladık azimle zamanla her şeyin en güzelinin yapacağız Allah’ın izniyle Diyarbakırımızı güzelliklerle tanıtacağız Gelecek senelerde de İlimizi kulüp olarak en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda kulübümüze desteklerini esirgemeyen Sivil Toplum Kuruluşlarını da ziyaret edeceğiz en kısa zamanda ,Bu anlamda yetkililerden bizlere destek sunmalarını istiyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT