1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Minik sporcular madalya peşinde
Minik sporcular madalya peşinde

Minik sporcular madalya peşinde

DİYARBAKIR- Diyarbakırlı minik sporcular kickboks ve tekvando sporlarında ulusal ve uluslararası şampiyonalara hazırlanıyor.

A+A-
Yenişehir ilçesinde bulunan Ertaş Spor Kulubü'nde antrenman yapan sporcular, şampiyonalarda madalya kazanmak için var güçleri ile çalışıyor. Türkiye Kickboks Federasyonu Diyarbakır Bölge Temsilcisi ve milli takım antrenörü İbrahim Ufuk Ertaş, her yaştan sporcuların salonlarına geldiğini söyledi. Kickboksun yanı sıra, tekvando, boks, muay thai, yakın dövüş gibi sporlarda da faaliyet gösterdiklerini belirten Ertaş, dövüş sporlarının eğitimini hem savunma hem de spor amaçlı verdiklerini kaydetti.
 
Ertaş, "Her yaştan sporcularımız var. Tabi bunların büyük bir çoğunluğunu minik ve genç yaştaki sporcularımız oluşturuyor. Ağaç yaşken eğilir atasözümüzdeki gibi bir insandan verim almak istiyorsanız küçük yaştan eğiteceksiniz. Bizim buradaki amacımız küçük yaşta hem eğitmek hem de spor disiplinini öğretmek. Bunun yanı sıra kickboks ve tekvando branşları, dünya ve Avrupa şampiyolarında milli olan sporcularımız var. Bu şampiyonların çoğu küçük yaşta başlayanlardan oluşuyor. Her ne kadar sporun yaşı olmasa da ne kadar erken başlarsanız o kadar çok verim alırsınız. En son Sivas'ta düzenlenen Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası'ndan 14 altın madalyayla döndük. Şimdi ise hedefimiz Türkiye ve dünya şampiyonaları. Ayrıca Gençlik Spor Hizmetleri ve Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen 7-20 yaş arası ücretsiz kurslarımızda devam etmektedir. Şampiyonalara katılmamıza maddi manevi desteklerinden ötürü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne teşekkürlerimizi sunarım" dedi.
 
Çocuklarını spor salonuna getiren veliler, bu tür faaliyetlerin Diyarbakır'da yaygınlaşmasının önemli olduğunu dile getirdi. 
 
(SZ-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT