1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Minik Emre yardım bekliyor
Minik Emre yardım bekliyor

Minik Emre yardım bekliyor

Ergani'de ikamet eden Yıldırım ailesinin 5 çocuğundan ikincisi olan 12 yaşındaki Emre Yıldırım, böbrek hastalığı nedeniyle 5 yıldır diyalize giriyor, Yıldırım ailesi, Emre'nin yaşaması için hayırseverlerden yardım elini uzatmasını istiyor.

A+A-
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki böbrek hastası bir çocuk, tedavisi için yetkililerden yardım bekliyor.
 
Bagür Mahallesi'nde ikamet eden Yıldırım ailesinin 5 çocuğundan ikincisi olan Emre Yıldırım, böbrek hastalığı nedeniyle 5 yıldır diyalize giriyor. Bugüne dek 25 ameliyat geçiren Emre'nin hastalığına bir çare bulunamadı. Baba Mehmet Yıldırım, “Tek çaremiz böbrek nakli ancak öyle bir imkanımız yok. Oğlum geçirdiği havaleden sonra yüzde 90 işitme kaybı yaşadı.
 
Çocuklarımın geçimini sağlamak için sokaklarda hurda topluyorum. Çocuğumu diyalize götürdüğüm günlerde iş yapamadığım için aç kalıyoruz” dedi. Gözü yaşlı anne ise oturacak evleri olmadığından dolayı sıkıntılı günler geçirdiğini dile getirdi. Yıldırım ailesi, Emre'nin yaşaması için hayırsever vatandaşlardan ve yetkililerden yardım elini uzatmasını istedi.
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT