1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Minibüsten silah ruhsatı çalındı
Minibüsten silah ruhsatı çalındı

Minibüsten silah ruhsatı çalındı

Diyarbakır’ın Çermik ilçesi Kale Mahallesinde park halindeki minibüse giren hırsız ya da hırsızlar, torpido gözünde ve ön koltuk üzerinde bulunan çantasından para, kredi ile banka kartları ve silah ruhsatını çaldılar. Hırsız ya da hırsızların kimliklerini

A+A-

Alınan bilgiye göre, Emniyet Amirliği’ne başvuran M.D. yeni satın aldığı ve Kale Mahalle Haburman sokakta park ettiği minibüsünden torpido gözünün açılarak içerisindeki çantada ve ön koltuk üzerindeki çantasının açılarak, içerilerinde bulunan 300 lira nakit para, bir bankaya ait çiftçi kredi kartı ve yine bir bankaya ait tasarruf mevduat kartları ile görevi nedeniyle kullanmakta olduğu beylik tabancasına ait taşıma ruhsatının çalındığını, aracında hiçbir zorlanma olmadığını bildirdi.
 
M.D. ifadesinde, aracında para, banka kartları ve silah ruhsatının çalınması ile ilgili çevredekilere de araca kimsenin yaklaşıp yaklaşmadığını sorduğunu, görenin olmadığının kendisine iletildiğini, hırsız ya da hırsızlarının kimliklerinin belirlenip, yakalanmasını istediğini söyledi.
               
Minibüse girerek para ve banka kartları ile silah ruhsatını çalan hırsız ya da hırsızların kimliklerinin belirlenip, yakalanmasına çalışıldığı, soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler