1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mine Lök Kulp teşkilat toplantısına katıldı
Mine Lök Kulp teşkilat toplantısına katıldı

Mine Lök Kulp teşkilat toplantısına katıldı

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz başkanlığında Kulp İlçe Danışma Toplantısı düzenlendi.

A+A-

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz ve beraberindeki partililer ilçe danışma toplantısına katılmak için Kulp ilçesine geldi. Kulp İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapılan danışma toplantısına AK Parti Kulp İlçe Başkanı Veysel Çelik ve AK Parti ilçe teşkilat üyeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Diyarbakır'ın Türkiye'nin göz bebeği, Mezopotamya'nın kalbi olduğunu Kulp'un ise kendileri için çok değerli bir ilçe olduğunu söyledi. Başbakanın talimatıyla Diyarbakır'ın adeta bir şantiyeye çevrildiğini belirten Milletvekili Beyaz, yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü dile getirdi. Beyaz, "Başbakan 2005 yılında Diyarbakır'a geldiği zaman Kürt sorunu vardır dedi ve o günden bu yana Türkiye'nin en büyük sorunu olan Kürt meselesi için yoğun çalışmalar yapılarak bu günlere getirildi. Bu bölgede sadece Kürtlere zulüm yapılmadı; Müslümanlara, Ermenilere de zulüm yapıldı. Bu gün çözüm sürecinde kan akmıyorsa bu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısıdır' 'dedi.

Kulp ilçesinde kadınların üye yapılması konusunda ilçe teşkilatının çok yoğun çalışması gerektiğini belirten AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Diyarbakır'da 128 bin üyenin olduğunu ve bunların 56 binin kadın olduğunu belirtti. Yaklaşan yerel seçimlere önem verdiklerini de söyleyen Milletvekili Mine Lök Beyaz, Kulp ilçesine AK Parti'nin belediye hizmeti sunması için tüm teşkilatın yoğun bir şekilde çalışmasını istediklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT