1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mine Lök Beyaz Diyarbakır'da
Mine Lök Beyaz Diyarbakır'da

Mine Lök Beyaz Diyarbakır'da

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divan Üyesi Mine Lök Beyaz, Diyarbakır'ın Bağlar ile Bismil ilçesinde bulunan Aile Destek Merkezi'ni (ADEM) ziyaret ederek çalışmal

A+A-

Ankara'dan gelen bir heyetle beraber ziyaretini sürdüren Milletvekili Mine Lök Beyaz ilk olarak Bağlar Kadın Destek Merkezi'ne giderek kursiyerlerin yaptığı tekstil, ahşap boyama gibi çalışmaları inceledi. Gelen heyetin de beğendiği çalışmaların pazarlanması konusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile beraber bir takım çalışmalar yürüttüklerini aktaran Beyaz, kadınların kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

MİLLETVEKİLİ BEYAZ, VATANDAŞLARLA ÇAY İÇİP SOHBET ETTİ


Ardından beraberindeki heyet ile Bismil ilçesine geçen Mine Lök Beyaz, burada bir dizi ziyaretlerde bulundu. Bir çay ocağının önünde vatandaşlarla beraber oturup çay içen Mine Lök Beyaz, çözüm sürecinin sabır ve vatandaşların desteği ile güzel bir şekilde sonuçlanacağını söyledi. Vatandaşların süreç ile ilgili önerilerini dinleyen Mine Lök Beyaz, ardından bir okul ziyaretinde bulundu. Sınıfları gezen Mine Lök Beyaz, öğrenciler ile sohbet etti. Öğrencilere ne olacaklarını soran Mine Lök Beyaz, kız öğrencilerden milletvekili olmalarını istedi.

"BU MERKEZLER KADINLARIN KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMALARINI SAĞLAYACAK"


Ardından Bismil ilçesinde bulunan ADEM'i ziyaret eden Mine Lök Beyaz, açılışından sonra ilk defa geldiğini ve bu süre zarfında ortaya çok güzel çalışmaların çıktığını ifade etti. Beyaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in destekleri ile kurulan ADEM merkezlerini çok önemsediklerini ve bu merkezlerle bölgedeki kadınların ciddi anlamda ilerleme sağlayacaklarına inandıklarını dile getirdi. ADEM ile birlikte kadınların kendi ayakları üzerinde durmalarının sağlanacağını kaydeden Beyaz, bölge kadınının ilerlemesi ve üretime katkı sağlaması için bu projeleri önemsediklerini söyledi. Beyaz, Bismil ilçesindeki ziyaretlerini tamamladıktan sonra Diyarbakır'a döndü.

HABERE YORUM KAT