1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mimari tasarımda bina bilgi modellenmesi
Mimari tasarımda bina bilgi modellenmesi

Mimari tasarımda bina bilgi modellenmesi

Dicle Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından “Mimari Tasarımda Bina Bilgi Modellenmesi (BİM) Yaklaşımları” konulu workshop düzenlendi.

A+A-

Mimarlık eğitimde, tasarım sürecinde, uygulama aşamasında gittikçe önemi artan Bina Bilgi Modellenmesi (BIM) konusunda farkındalık oluşturmak, eğitime getireceği yenilikçi bakış açılarını, tasarım sürecinde önerilebilecek yeni metotları değerlendirmek amacıyla düzenlenen çalıştay da Bina Bilgi Modellenmesi (BIM) ile ilgili seminerler verildi.


Workshop öncesi Kongre merkezinde gerçekleşen seminerlerde Mimar Halil Sürücü Dijital Mimarlık (Tasarımda 3D’nin Etkisi), Makine Mühendisi Emre Arı Mimaride 3D Yazıcı Uygulamaları, Yüksek Mimar Ali Kemal Yıldırım BIM bağlamında Navisworks Programı ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet Turan Köksal da Yeni Araç ve İmkânlarla Mimari Eğitim ve Tasarım konusunda birer sunum yaptılar.


Üniversitemiz Mimarlık Bölümü “Mimari Tasarımda Bina Bilgi Modellenmesi (BIM) Yaklaşımları” çalıştayı kapsamında “Sayısal Tasarım” temalı tasarımların sayısal ortamdan ürün haline getirilmesi süreci ile ilgili öğleden sonra atölye çalışması yapıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler