1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli Takımda bir Diyarbakırlı
Milli Takımda bir Diyarbakırlı

Milli Takımda bir Diyarbakırlı

Diyarbakırlı olan Mersin İdmanyurdu’nun başarılı kalecisi Muammer Zülküf Yıldırım’ın A Milli Takım’a seçilmesi memleketinde sevinçle karşılandı.

A+A-

Eğil doğumlu kaleci,uzun yıllar sonra A Milli Takım’a seçilen Diyarbakırlı futbolcu oldu.


DİYARBAKIR’DAN MİLLİ TAKIMA


Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda ilk kez yer alan Mersin İdmanyurdu kalecisi Muammer Zülfikar Yıldırım, milli takımda kalıcı olup şampiyonalarda uzun yıllar forma giymek istediğini belirterek, “Hedeflerimden birisi kalıcı oynamak” dedi.
A milli kampında ilk defa yer alan Mersin İdmanyurdu kalecisi Muammer Zülfikar Yıldırım, “Emeklerimin karşılığını aldım. Beni buraya layık gördüğü için teşekkürlerimi sunuyorum. Ortam çok iyi şampiyonaya hazırlanıyoruz. İsveç ile oynadık şimdi Avusturya ile oynayacağız” diye konuştu.


 ‘HEDEFİM BURADA KALICI OLMAK’


Kampta takım arkadaşlarıyla aralarında aile gibi çok güzel ortam olduğunu vurgulayan genç kaleci  ,kamp dönemini iyi geçirerek, EURO 2016 Avrupa Şampiyonası’na güçlü bir şekilde gitmek istediklerini söyledi. Çok çalıştığını anlatan Muammer Zülfikar Yıldırım, “Her zaman kalıcı olmak istiyorum. Bu çalışmamın sonucunda da formamı almak istiyorum ve devam etmek istiyorum. Bundan sonraki şampiyonalarda uzun yıllar milli takımda oynamayı hedefliyorum” dedi.


Hedeflerinden bahseden Diyarbakırlı kaleci , “Artık genç yaşta değilim hedeflerimden birisi kalıcı oynamak ve dört büyüklerde oynamak. Eski milli futbolcular bize hem antrenörlük hem de ağabeylik yapıyor. Futbolcu ağabeylerimiz bize Avrupa ve dünya şampiyonası deneyimlerini anlatıyor. Milli takımdaki diğer kaleciler Volkan ve Harun ile ağabey kardeş gibiyiz. Aramızdaki güzel rekabet performansa da olumlu yansıyor” dedi.

 

HABERE YORUM KAT