1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli Takım'a bir basketbolcu daha gidiyor
Milli Takım'a bir basketbolcu daha gidiyor

Milli Takım'a bir basketbolcu daha gidiyor

Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Basketbol Takımı Oyuncusu Halime Vural, Milli Takım'ın Macaristan'da düzenlenecek olan Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası için belirleyeceği aday kadrosuna çağrıldı.

A+A-
Türkiye Basketbol Federasyonu, Milli Takım'ın 2015 yılında Macaristan'da düzenlenecek olan Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nın aday belirleme kadrosu için davet edilen Şevval Ercan'dan sonra bu kez As kadroya Halime Vural da çağrıldı. Vural yarıyıl tatilinde İstanbul'a gidip oradan da Milli Takım'ın Tekirdağ'da yapacağı kampa katılacak. Vural'ın Milli Takım'ın 29 Ocak ile 2 Şubat tarihleri arasında Tekirdağ'da aralarında İsveç, Makedonya ve Sırbistan'ın bulunduğu takımlarla oynayacağı maçlarda forma giymesi bekleniyor. 
 
Vural: Takımımda aldığım sıcaklık başarımın teminatıdır
 
Spor'a verdiği önem ve spora yaptığı katkılardan dolayı adından sık sık söz edilen Bağlar Belediyesi, bölge belediyeleri arasında Milli Takım'a oyuncu gönderen tek belediye ünvanına sahip. Basketbolu belediyenin çatısı altında öğrendiğini dile getiren Yıldız basketbolcu Halime Vural Milli Takıma çağrıldığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Benim bugün milli takıma davet edilmemden, belediye başkanımızdan kulüp yöneticilerimize, antrenörümüze kadar herkesin payı var. Onların çabalarını, emeklerini yadsıyamam” dedi.  Basketbola başlamadan önce Hentbola tutkusunun olduğunu sözlerine ekleyen Vural, “Beden öğretmenim Bağlar Belediyesini önerdi. Ben de merak edip geldim. Buradaki ortamın verdiği samimiyet ve sıcaklık başarımın teminatıdır diyebilirim. Burada olduğum için kendimi çok şanslı buluyorum. Yarıyıl tatilinde İstanbul'a gideceğim. Orada kentimi hak ettiği şekilde temsil edeceğime inanıyorum. İstanbul ve Tekirdağ'dan sonra seçilirsem Macaristan'a gideceğiz” şeklinde konuştu.  
 
'Bizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum'
 
Bağlar Belediyesi olarak şimdiye kadar onlarca basketbolcularının Milli Takım'da forma giydiğini ifade eden Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Antrenörü Remzi Atlı, Halime Vural'dan önce Zilan Gülsüm ve Şeval Ercan isimli basketbolcuları da davet edildiğini hatırlattı. Atlı, “2015 yılında Macaristan'da düzenlenecek olan Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nda üç kızımızın da bizi en iyi şekilde temsil edeceğine inaniyoruz” dedi. Atlı, “Çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Diyarbakır'da düzenlenen mahalleli maçlarımız önümüzdeki hafta başlıyor” dedi. Türkiye Şampiyonası finalinin Diyarbakır'da olacağını hatırlatan Atlı, Diyarbakır halkını desteğe davet etti. Atlı sözlerinin devamında şunları belirtti: “Bugün buraya kadar gelmemizde büyük pay sahibi olan sayın belediye başkanımız Yüksel Baran hanımefendiye basketbol antrenörü olarak sonsuz teşekkürlerimizi belirtmek istiyorum.”
 
'Halkımızın desteğini istiyoruz'
 
Bağlar Belediyesi olarak spor camiasında başarıdan başarıya koşan bir takım olarak anıldıklarını aktaran Bağlar Belediyesi Spor Kulübü Eş Başkanı Sebahattin Kızılkan ise, Zilan Gülsüm ve Şeval Ercan'dan sonra Halime Vural'ın da Milli Takım'a çağrılmasının onur verici olduğunu söyledi. Oyuncularının Milli Takım'da başarılı olacaklarına inandıklarını sözlerine ekleyen Kızılkan, Bağlar Belediyesi'nin birkaç yıl içinde Türkiye genelinde ses getirecek bir kulüp olacağını söyledi. Diyarbakırlı işadamlarına seslenen Kızılkan, “Diyarbakır'da iş adamlarına seslenmek istiyorum. Basketbolda başarılı takımlarımız var. Maddi anlamda olmazsa bile manevi anlamında desteklerini bekliyoruz” diye konuştu. 
 
 

HABERE YORUM KAT