1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli takım için Futbol seçmeleri yapıldı
Milli takım için Futbol seçmeleri yapıldı

Milli takım için Futbol seçmeleri yapıldı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yeniden yapılanma projesi kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu, Diyarbakır'da sporcu seçmeleri yaptı.

A+A-

Genç Milli Takım Hocası Kerem Yavaş'ın sorumluluğunda, TFF Diyarbakır Bölge Antrenörü Mehmet Budakın, Milli Takım Diyarbakır antrenörleri Cemal Cengizoğlu, Murat Yelimlieş, İhsan Kızıl, Kenan Dişli ve Veysi Çakır nezaretindeki seçmelere 1999, 2000 ve 2001 doğumlu gençler yaptıkları çift kale maçta yeteneklerini sergiledi.

GENÇ MİLLİ TAKIM HOCASI YAVAŞ: DİYARBAKIR'DA ÇOK YETENEKLİ GENÇLER VAR

Seçmelere, Diyarbakır'daki tüm kulüpler, elit futbolcularını gönderdi. Yapılan seçmelerde Diyarbakır'dan 30'a yakın antrenörde takip etti. Müsabakaları Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Diyarbakır Bölge Antrenörü Mehmut Budakın ile izleyen Genç Milli Takım Hocası Kerem Yavaş, önceki gün Mardin'de, sonrasında Diyarbakır'da yetenekleri izlediklerini kaydederek, "Bölgede çok yetenekli oyuncular olduğunu görüyoruz. Amacımız Milli takımın geniş ve öz kadrosuna yetenekleri kazandırmaktır. Türkiye genelinde bu seçmeleri yapıyoruz. Diyarbakır'da da çok yetenekli gençlerimiz var" şeklinde konuştu.

Yavaş, seçilecek olan en yeteneklilerin sıkı bir eğitimden geçtikten sonra bölge seçmelerinde Milli Takımların en küçük yaş grubu olan U14 ve kulüplere seçme havuzu oluşturacağını ifade etti.

BUDAKIN: HERKESE HAYIRLI OLSUN

Genç Milli Takım Hocası Kerem Yavaş'ın da seçmeler için Diyarbakır'da bulunduğunu aktaran TFF Diyarbakır Bölge antrenörü Mehmet Budakın ise, seçmeler için duyurularını yaptıklarını ve Diyarbakır'daki bütün takımların seçmelere katılım sağladığını belirterek, "Bölgemizde Diyarbakır'ımızda çok yetenekli gençler var. Bu yeteneklerin ortaya çıkarılması ve Milli takıma kazandırılması için yapılan seçmelerde kendilerini gösterecekler. Herkes için hayırlısı olsun" şeklinde konuştu.

Budakın, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yeniden yapılanma projesine destek vereceklerini, gerçekleştirilen seçmelere değişik kulüplerden 1999-2000 ve 2001 doğumlu çok sayıda sporcunun katıldığını ifade etti. Budakın, sporculara kendi aralarında maç yaptırarak, teknik, taktik ile kuvvetini belirleyeceklerini belirtti.

Seçmelerde yaş gruplarına göre çift kale maç yapan gençler kendini gösterme fırsatı buldu. Gençlerden bazıları aldığı fırsatı iyi değerlendirdiğini ve seçileceğinden emin olurken, bazı gençlerde seçme gününde sakatlıklarının bulunmasından ötürü büyük üzüntü yaşadı. Yapılan seçmeleri tribünden takip eden gençlerin aileleri de tezahüratlarla destek verdi.

Seçmeler sonunda Genç Milli Takım Hocası Kerem Yavaş, seçmelere katılan gençlere teşekkür etti. Milli Takım antrenörleri ve bölgedeki antrenörlere de teşekkür eden Yavaş daha sonra Diyarbakır'dan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT