1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli rekortmen işsizlikten yakınıyor
Milli rekortmen işsizlikten yakınıyor

Milli rekortmen işsizlikten yakınıyor

DİYARBAKIR - İki ferdi ve bir de takım olmak üzer 3 Türkiye rekoru kırarak adından söz ettiren atıcı Ömer Akgün, işsizlik sorunun bir an önce çözülmesini bekliyor.

A+A-
DİYARBAKIR - İki ferdi ve bir de takım olmak üzer 3 Türkiye rekoru kırarak adından söz ettiren atıcı Ömer Akgün, işsizlik sorunun bir an önce çözülmesini bekliyor.
 
Atıcılık sporuyla 1997 yılından bu yana ilgilendiğini belirten Akgün, “Birkaç gün önce Türkiye rekoru kırdım. Daha önce de rekorlarım vardı. Bir takım, 2 de ferdi rekorum bulunuyor. 8 defa yurt dışına çıktım. Mersin'de düzenlenen Akdeniz Oyunlarına katıldım. Buraya Diyarbakır'dan katılan tek sporcu ben oldum. Antrenörümle birlikte Akdeniz Oyunları'nda yer aldım. 7 defa da Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonalarına katıldım” dedi.
 
-“ Türkiye'de her şey futbol olmuş”
 
İşsiz bir sporcu olduğunu belirten milli sporcu, “Maalesef Türkiye'de her şey futbol olmuş. Diğer sporlara önem gösterilmiyor. Özellikle bizim branşla ilgilenen olmuyor. Atış diyoruz, kimse atışın ne olduğunu bilmiyor. İş konusunda Türkiye'nin farklı bölgelerinden beni çağıran oluyor. Ama kendi ilimde benimle ilgilenen yok. İş bekliyorum. En büyük sıkıntım işsizliktir” diye konuştu.
 
 -“Ömer çok başarılı bir sporu”-
 
Antrenör Abdurrahman Akgün ise, Ömer'in çok başarılı bir sporcu olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
“Yaptığımız antrenmanların neticesini aldık. En son 2-8 Aralık tarihinde Mersin'de yapılan 90. Yıl Türkiye Şampiyonasında Türkiye rekorunu kırdı. Ateşli silahlar branşında da Türkiye üçüncüsü oldu. Daha önce de rekor kırmıştı. Ferdi ve takım olarak Türkiye rekoru bulunuyordu. Ömer gibi birçok sporcumuz var. Ömer şuan en başarılarından. Şubat ayında Moskova'da Avrupa Şampiyonası var. Ülkemizi orda temsil edecek. 2016 yılına kadar ona bir program hazırladık. 2016'daki olimpiyatlara katılıp bayrağımızı başarıyla dalgalandırmasını bekliyoruz.”
 
Ömer'in yaşadığı en büyük sorunun işsizlik olduğunu anlatan Abdurrahman Akgün, konuşmasını şöyle tamamladı:
 
“Ömer'in işsizlik sorunu var. Bayağı bu sorunu yaşıyor. 1997 yılından beri bu sporu yapıyor ve her hangi bir yerde çalışmıyor. Daha önce inşaatlarda çalışıyordu. İnşaatlardan alıp buraya getirdik. Günde ortalama 5-6 saat antrenman yapıyor. Başka bir yerde çalışma imkanı da yok. Gerçi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz ile bu konuyu konuştuk. İş konusunda bize söz verdi. Yıl sonunda işe alacağını söyledi. Onun buraya gelip çalışması başarılarını artıracaktır. Buda hem ilimiz hem de ülkemiz için iyi olacaktır.”

HABERE YORUM KAT