1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Milli eğitim camiasından Eğitim Fakültesi’ne ziyaret
Milli eğitim camiasından Eğitim Fakültesi’ne ziyaret

Milli eğitim camiasından Eğitim Fakültesi’ne ziyaret

Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Remzi Kattaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, eğitim çalışmalarına verdiği destekten dolayı Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel’e iade-i ziyarette bulunarak eğitim-öğre

A+A-

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Metin Direk ve Hüsamettin Atlı’nın da bulunduğu ziyarette ilk olarak Dekan Prof. Dr. Sait Yücel’in makamında bir süre gerçekleştirilen görüşmeden sonra toplantı salonuna geçildi. Üniversite ve İl Milli Eğitim İşbirliği içerisinde yürütülecek faaliyetlerin görüşüldüğü toplantıyı değerlendiren Vali Yardımcısı Kattaş, “Diyarbakır'da eğitimle ilgili yaptığımız çalışmalara akademik katkı almak, sorunlara çözüm getirmek, üniversiteye de pratik ve uygulama noktasında ve öğretmen adaylarının gelişiminde katkı sağlamak amacıyla neler yapabileceklerimize dair verimli bir çalışma oldu. İlerleyen zamanlarda yapılacak protokol ve işbirliği çalışmaları da Diyarbakır’ımızın eğitimde çok daha iyi noktalara gelmesine, çocuklarımızın yüzünün gülmesine, velilerimizin göğsünün kabarmasına, halkımızın huzur ve refahına önemli etki sağlayacaktır” dedi.
 
Toplantının çok verimli geçtiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata ise, “Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nin İlimiz için çok büyük bir avantajı var. Kentin eğitim ruhuna ayrı bir enerji katıyor. Bizler de bu enerjiyi okullarımıza, eğitimcilerimize ve çocuklarıma aktarmak için bir araya geldik. Bizim için çok verimli oldu. Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sait Yücel Hocamız zaten yaptığımız çalışmalara her zaman katkı sunan ve değer veren bir akademisyenimiz. Bu koordineli çalışmalarımız eğitim camiamıza ayrı bir ışık olacağına olan inancımla bizlere sunduğu desteklerden ötürü kendilerine ayrıca teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

(Şehmus Kızılaslan)

HABERE YORUM KAT