1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekilleri turu başlıyor
Milletvekilleri turu başlıyor

Milletvekilleri turu başlıyor

AK Parti'nin büyük çouğunluğu batı illerinden olan 45 Milletvekili, bugün Güneydoğu'ya çıkarma yapıyor. Üç gün süreyle Diyarbakır, Batman ve Siirt ile ilçelerde halkla bir araya gelecekler.

A+A-

 

AK Parti bu hafta sonu Güneydoğu'ya çıkarma yapıyor. AK Partili, çoğu batı milletvekillerinden oluşan 45 Milletvekili Diyarbakır, Batman, Siirt ve 13 ilçede 3 gün halkla bir araya gelecek. Diyarbakır grubuna, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu öncülük ediyor.
 
DİYARBAKIR'A ÇIKARMA
 
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, yaptığı açıklamada, Diyarbakır, Batman ve Siirt'i kapsayan seyahatin bugün başlayacağını belirterek, üç gün süreyle bölgede hem tarihi ve turistik yerleri gezeceklerini hem de kent merkezi ve ilçelerde halkla, sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geleceklerini söyledi.
 
Diyarbakır'a indikten sonra gruplar halinde ilçelere gideceklerini, daha sonra kent merkezine geçeceklerini anlatan Aydın, burada sokaklarda dolaşarak esnafı ziyaret edeceklerini, akşam da kentteki sivil toplum temsilcileriyle yemekte birlikte olacaklarını ifade etti. Aynı programı daha sonraki günlerde Batman ve Siirt için de uygulayacaklarını dile getiren Aydın, gezinin "çözüm süreciyle" ilişkilendirilmemesi gerektiğini vurguladı.
 
HALKLA BİR ARAYA
 
Milletvekillerinden gelen talep üzerine gezinin düzenlendiğini bildiren Aydın, şöyle konuştu: "Zengin tarihi dokusu ve kadirşinaslığıyla tanınan bölge için milletvekili arkadaşlarımızdan talep geldi.
 
Çoğunluğu Batı illerinden, bölgeye daha önce çok az gitmiş, gidip görmek isteyen milletvekillerinden oluşan grup, hem illerin tarihi ve turistik yerlerini gezip görecek hem de teşkilat ve halkla bir araya gelme imkanı bulacak. Zamanlama tamamen tesadüf oldu. Çünkü, böyle bir gezi niyetimiz daha önce vardı. Seyahatimiz, var olan gönül bağımızın daha da pekişmesini sağlayacaktır. AK Parti milletvekilleri olarak zaten bu tür gezileri yapıyoruz. Her milletvekili Meclis çalışmalarından fırsat buldukça kendi bölgesine ya da teşkilatın görevlendirdiği yerlere gidiyor. Biz siyaseti sürekli halkın içinde olarak yapıyoruz. Anayasa uyarınca Türkiye milletvekiliyiz aslında. Türkiye'nin tüm bölgelerini, illerini tanıma, görme ve orada halkla iç içe olmaya çalışıyoruz. Bu gezi de bu kapsamda yapılıyor. Resmi bir yönü yok, tamamen sivil bir gezi olacak."
 
Aydın, talep olması ve ihtiyaç hissedilmesi halinde bu tür gezileri daha sonra da yapacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT