1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Milletvekili Beyaz Diyarbakır'da okuma salonlarını ziyaret etti
Milletvekili Beyaz Diyarbakır'da okuma salonlarını ziyaret etti

Milletvekili Beyaz Diyarbakır'da okuma salonlarını ziyaret etti

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi'nde açılan Salman Haskaya ve Mehmet Kayalar Okuma Salonu'nu ziyaret etti.

A+A-

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi'nde açılan Salman Haskaya ve Mehmet Kayalar Okuma Salonu'nu ziyaret etti. Milletvekili Beyaz, salonda eğitim alan öğrenciler ve gönüllü öğretmenlerle sohbet edip yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Beyaz'ın ziyaretinde duygulandığı görüldü.

Diyarbakır'da bugüne kadar binlerce öğrencinin gözde liseler kazanmasına vesilen olan Eğitim ve Halkla İlişkiler Derneği(EHİDER) okuma salonlarına ilgi her geçen gün artıyor. Diyarbakır'ın dört merkez ilçesinde de faaliyet gösteren okuma salonlarında çok sayıda öğrenci ücretsiz eğitim görüyor. Bağlar ilçesinde iki okuma salonunu ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, çocuklar için ücretsiz verilen eğitimi ve imkânları takdir etti. Okuma salonundaki gençleri ve hizmetleri gören Beyaz'ın duygulandığını görüldü. Beyaz, okuma salonunu Diyarbakırlı çocuklar için Gaziantepli hayırsever işadamı Salman Haskaya'yı da arayarak teşekkür etti. Salonda gönüllü olarak ders veren eğitimcilerle muhabbet eden Milletvekili Beyaz, okuma salonu sorumlusu Zafer Dal'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Dal, 500 öğrenci kapasiteli okuma salonunda 6 eğitimcinin ders verdiğini dile getirdi.

Beyaz daha sonra Mehmet Kayalar Okuma Salonu'na geçerek burada eğitim gören kız çocuklarıyla ilgilendi. Beyaz'a eşlik eden EHİDER Genel Sekreteri Mustafa Doğancı ise ziyaretinden dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Doğancı, “Diyarbakır'da şuan binlerce öğrencimize ücretsiz ders takviye kursu ve yazılıya hazırlık kursları vermekteyiz. Okuma salonlarının masrafları hayırsever insanlar tarafından karşılanıyor. Gönüllü ve fedakâr öğretmenler burada ders anlatıyor.“ dedi.

Hayırseverlerin yardımlarını yoksullara ulaştırmada aynı zamanda köprü görevi gördüklerini anlatan Doğancı, “Okuma salonunda eğitim gören ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere maddi anlamda destek olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu. Doğancı, velilelere yönelik ise aileiçi seminerler düzenlediklerini anlattı. Doğancı, Diyarbakır'da ailelerin eğitim duyarlığının her geçen gün arttığını belirterek, bunun çocuklarının çok önemli olduğunu kaydetti.

HABERE YORUM KAT