1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekili adayları seçimlere hazırlanıyor
Milletvekili adayları seçimlere hazırlanıyor

Milletvekili adayları seçimlere hazırlanıyor

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, siyasi partilerin ve adayların eski alışkanlarını bırakıp seçmenlerini daha iyi anlamaya, yeni medya araçlarını en etkili şekilde kullanmaları yönünde “Seçim Kampanyası ve Siyasi İletişim Sertifika Program

A+A-
Günümüzde medya kanallarının sayısı ve çeşitliliğinin artması, seçmen yapısının sürekli değişmesi, seçim kampanyası yönetimine yeni yaklaşımları zorunlu kılıyor. Bu yeni yaklaşımları eğitim kapsamında dikkate alan, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, “Seçim Kampanyası ve Siyasi İletişim Sertifika Programı” ile kapsamlı bir eğitim sunacak.
 
Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde, 7-8 ve 14-15 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan “Seçim Kampanyası ve Siyasi İletişim Sertifika Programı” için başvurular başladı.
 
“Seçim Kampanyası ve Siyasi İletişim Sertifika Programı”, siyasi partilerin ve adayların eski alışkanlarını bırakarak seçmenlerini ile aralarında daha anlaşılır bir köprü kurmalarını sağlayacak ve seçim hazırlıkları sürecinde yeni medya araçlarını en etkili şekilde kullanmaları konusunda kapsamlı bir eğitim verecek. Program, milletvekili adaylarının, kampanya yöneticilerinin ve siyasi parti teşkilatlarının 2015 seçimlerinde başarılı olmaları için gereken bilgi ve yeteneklerin kazandırılmasını amaçlıyor.
 
Eğitim, seçim kampanyası denildiğinde akıllara yalnızca siyasi iletişim ve hitabetin gelmemesi gerektiğine, bir adayın milletvekili seçilebilmesi için seçmenini tanıması gerekliliğine, seçim sürecindeki isimlerin kendilerine destek olacak bir takım kurmaları gerektiğine dikkat çekiyor.
 
“Seçim Kampanyası ve Siyasi İletişim Sertifika Programı” Eğitim Kadrosu:
 
Seyfullah Beysülen, Cumhuriyet Halk Partisi
 
Dr. Emre Erdoğan, Akademisyen
 
Dr. Suncem Koçer, Akademisyen ve Televizyon Programcısı
 
Dr. İrem İnceoğlu, Akademisyen ve Sivil Toplum Proje Eğitmeni
 
Yavuz Saltık, Yazar, Beni Başkan Yarat
 
Dr. Efe Sevin, Akademisyen ve Siyasi İletişim Danışmanı
 
Sarphan Uzunoğlu, Akademisyen ve Milletvekili Danışmanı
 
Dr. Eylem Yanardağoğlu, Akademisyen
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT