1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Migros'a yeni atamalar başladı
Migros'a yeni atamalar başladı

Migros'a yeni atamalar başladı

Levent Çakıroğlu'nun Genel Müdür'lük ve Yönetim Kurulu üyeliğinden istifasının ardından Migros Türk Genel Müdürlüğüne Ömer Özgür Tort atandı.

A+A-

Migros'tan yapılan açıklamada, şirketin bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında, Genel Müdür Levent Çakıroğlu'nun Genel Müdürlük görevinden ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden kendi isteği ile istifasının kabul edilmesine, boşalan Yönetim Kurulu Üyeliği ve şirket Genel Müdürlük görevine ise şirket İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özgür Tort'un atanmasına karar verildiği belirtildi.

Tort'a ayrıca, şirketi A grubundan 1. derecede imza ile temsil yetkisi verilmesine karar verildiği bildirildi.

Migros Türk'ün yeni Genel Müdürü Özgür Tort, 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği tahsilini tamamlayarak, aynı yıl Missouri Üniversitesi Mühendislik Yönetimi konusunda master yaptı.

1997 yılında Migros Türk'te Endüstri Mühendisliği ve Stratejik Planlama departmanında göreve başlayan Tort, 1998 yılında proje yönetimi sorumlusu, 2001 yılında yurt dışı yatırımlar departmanı müdürü, 2002 yılında bu görevine ilave olarak müşteri ilişkiler CRM departmanı müdürü oldu.

2005 yılında Rusya'ya giden Tort, Ramstore'larda Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2006 başından itibaren Türkiye'ye dönerek Migros İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdüren Tort, 1 Ağustos 2008'den itibaren Migros Türk Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütecek.

Özgür Tort İngilizce, Fransızca ve Rusça biliyor.

-DİĞER ATAMALAR-

Migros'un İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcılığı görevine, şirketin Satış Genel Müdür Yardımcısı Demir Aytaç'ın, Satış Genel Müdür Yardımcılığına Hakan Şevki Tuncer'in, Uluslararası Operasyonlar Genel Müdür Yardımcılığına şirketin Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fuat Yanar'ın, Yatırım Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığına şirketin Yatırım Geliştirme Direktörü Mustafa Hocaoğlu'nun, İnşaat Direktörlüğüne şirketin İnşaat Müdürü Tarık Karlıdağ'ın atanmasına ve 1 Ağustos 2008 tarihinden geçerli olmak üzere kendilerine şirketi B grubundan imza ile temsil yetkisi verilmesine karar verildiği belirtildi.