1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Migros hisse satışında süre uzatıldı
Migros hisse satışında süre uzatıldı

Migros hisse satışında süre uzatıldı

Anadolu Endüstri Holding A.Ş. ile Moonlight Capital Migros'ta hisse satışı için süreyi uzattı.

A+A-
Yazıcılar Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklığı Anadolu Endüstri Holding A.Ş. ile Moonlight Capital S.A. arasında Migros'un alımı için geçerli olan süre uzatıldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
 
"31.12.2014 tarihli özel durum açıklamamızda konu edildiği üzere bağlı ortaklığımız Anadolu Endüstri Holding A.Ş. (AEH) ile Migros Ticaret A.Ş.'nin (Migros) nihai ana ortağı BC Partners tarafından kontrol edilen Moonlight Capital S.A. (Moonlight Capital) arasında, Migros'a dolaylı olarak \%40,25 oranında iştirak edilmesi konusunda resmi makam ve kurumlardan izinlerin alınması kaydıyla hisse alım sözleşmesi imzalanmıştı. Bu süreçte, 08.01.2015 tarihinde Rekabet Kurumu izni için başvuru yapılmıştı.
 
 
27.04.2015 tarihinde açıkladığımız üzere, Rekabet Kurulu'nun sözkonusu işlem ile ilgili incelemelerinin devam ettiği anlaşılmaktadır. Bu durum sebebiyle AEH ve Moonlight Capital arasında varılan mutabakat sonucunda, Hisse Satış Sözleşmesi'nin süresinin uzatılmasına karar verilmiştir. Hisse alımı için Moonlight Capital'e bir adet Migros hisse karşılığında ödenecek 26 TL'lik fiyat, yaklaşık \%57'si TL ve \%43'ü Euro'dan oluşmak üzere olarak iki bileşene ayrılarak revize edilmiştir.
 
 
Bunun yanısıra, 01.05.2015 tarihinden işlemlerin kapanışına kadar geçecek süre içerisinde AEH, Moonlight Capital'a, kapanış tarihinde ödeyeceği toplam tutar üzerinden belli bir tutarda faiz ödeyecektir". 

HABERE YORUM KAT