1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Microsoft, Linkedin’i 26 milyar dolara satın aldı!
Microsoft, Linkedin’i 26 milyar dolara satın aldı!

Microsoft, Linkedin’i 26 milyar dolara satın aldı!

Microsoft iş dünyasının Facebook'u olarak bilinen LinkedIn'i 26.2 milyar dolara satın aldı. Böylece sosyal medya ağları alanında da rekora imza atıldı.Şirketin CEO'su Jeff Weiner'in CEO olarak görevine devam edeceği belirtildi.

A+A-

Teknoloji devi Microsoft Linkedin’i satın aldı. Teknoloji dünyasının gündemine bomba gibi düşen bu satın almayla ilgili yapılan resmi açıklamaya göre Microsoft, Linkedin’i 26 milyar dolar karşılığında bünyesine kattı. Anlaşmaya göre Microsoft, Linkedin’e hisse başına 196 dolar olmak üzere toplam 26.2 milyar dolar ödeyecek.
 
Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın yaptığı duyuruya göre satın alma sonrasında Linkedin CEO’su Jeff Weiner, sosyal ağdaki bu görevine devam edecek. Gerekli yasal izinlerin alınmasının ardından satın alma işleminin bu mali yıl içinde tamamlanması bekleniyor.
 
Microsoft’un atın alma işlemiyle ilgili yaptığı resmi duyuruya göre Linkedin’in dünya genelinde 433 milyon kullanıcısı bulunuyor. Sosyal ağın bu kullanıcılarının 105 milyonunu aylık aktif Linkedin kullanıcıları oluşturuyor.
 
LinkedIn nedir?
 
Sosyal medya aracılığıyla iş arayan ve işverenlerin sıklıkla tercih ettiği bir platform. LinkedIn’in sosyal ağlara göre farkı, iş amaçlı kullanılması. Platformda iş hayatı ile ilgili bilgiler paylaşılıyor, iş arayanlar ilanlara bakabiliyor ve işverenler uygun kişiyi bu hesaplar sayesinde tespit ediyor. Meslektaşlar için oluşturulan gruplar sayesinde, iş hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

HABERE YORUM KAT