1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Miadı dolmuş kuru gıdalara el konuldu
Miadı dolmuş kuru gıdalara el konuldu

Miadı dolmuş kuru gıdalara el konuldu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Ramazan ayının ilk 20 gününde kentteki yerel ve ulusal market zincirlerini denetledi. Ekipler bir markette miadı dolmuş 51 çeşit kuru gıdaya el koydu.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Gıda Koordinasyon Birimi ekipleri Ramazan ayında kentteki ulusal ve yerel marketler zincirlerinde seri denetimler yaptı.
 
Ekipler bazı marketlerde miadı dolmuş gıda maddelerine rastlarken, bir ulusal market zincirine ait markette miadı dolmuş kuru gıda maddesi tespit etti. Ekipler mısır gevreğinden bisküviye, makarnadan çaya kadar 51 çeşit kuru gıda maddesinin son kullanma tarihlerinin geçtiğini tespit etti ve tutanak tuttu.
 
Gıda Koordinasyon Birimi sorumlusu Aydın Ataman, söz konusu marketteki kuru gıdaya el koyduklarını belirterek, “Gözlemlediğimiz kadarıyla markette sadece üç kişi çalışıyor. Bu kadar çok miadı dolmuş gıda maddesinin bulunmasının bir nedeni de muhtemelen yetersiz eleman olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.
 
Ataman, denetimlerinin süreceğini bildirdi.
 
(ÜN-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT