1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. MHP'den Hükümete 7 Gensoru Önergesi
MHP'den Hükümete 7 Gensoru Önergesi

MHP'den Hükümete 7 Gensoru Önergesi

Milliyetçi Hareket Partisi; 13 ili büyükşehir kapsamına alan tasarısının Genel Kurul'da görüşülmesini engellemek için, bakanları gensoru bombardımanına tuttu.Cuma günü 5 bakan hakkında 6 gensoru önergesi veren MHP, dün de Sanayi Bakanı Nihat Ergün için ge

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi; 13 ili büyükşehir kapsamına alan tasarısının Genel Kurul'da görüşülmesini engellemek için, bakanları gensoru bombardımanına tuttu... Cuma günü 5 bakan hakkında 6 gensoru önergesi veren MHP, dün de Sanayi Bakanı Nihat Ergün için gensoru verdi...
Oktay Vural : " 7 Gensoru önergesi verdik. Enerji bakanı hakkında da hazırlık sürüyor. "

Milliyetçi Hareket Partisi hükümeti gensoru bombardımanına tuttu...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün hakkında toplam 7 gensoru önergesi veren MHP, 10 farklı konuda da genel görüşme açılmasını talep etti.
 

Başbakan Erdoğan MHP'ye Kızılcahamam'dan tepki göstermişti...

MHP'nin CHP ile arasındaki farkı kapatmak için atağa geçtiği görülüyor. Millete hizmet konusunda bizimle yarışamayanlar kendi aralarında gensoru yarışına girdi. "

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural bu sözlere sert yanıt verdi...

"Bakanlara soru sormayalım mı sorgulamayalım mı? Muhalefet olarak en meşru hakkımızdır. Bu hakkımızı yok saymak ancak totaliter, despot bir yönetim anlayışının tezahürü olur. Millet adına soruyoruz. Sen de cevap vereceksin. Senin karşında duran piyon muyuz sen kendini ne zannediyorsun muhalefeti de susturacak."

Vural, Erdoğan'ın milletvekillerine gensoru görüşmeleri sırasında yurtdışına çıkma yasağı koymasını da eleştirdi.

"Gensoruları gayrı ciddi bulan başbakan, milletvekillerine yurt dışına çıkma yasağı koyuyor. Başta zaten milletvekilleri senin bakanlarının icraatları karşısında şikayetçi. Biz haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytan değiliz. Varsa bir haksızlık konuşuruz, gereğini yaparız."