1. HABERLER

  2. SPOR

  3. MHK böyle hakemlere sahip çıkmalı
MHK böyle hakemlere sahip çıkmalı

MHK böyle hakemlere sahip çıkmalı

DİYARBAKIR- Başarısız sonuçlar alan takımların sert eleştiriler yönelterek hakemleri hedef tahtasına oturttuğu Türk futbolunda Diyarbakırspor, örnek bir davranışta bulundu.

A+A-
Liglerdeki heyecan ve çekişmenin giderek arttığı sezonun ikinci yarısında birçok takım, puan kayıplarından sonra hakemleri yerden yere vururken, Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta lider durumda olan Diyarbakırspor, 8 hafta sonra yenilgiyle tanıştığı Kayseri Şekerspor maçını yöneten hakemlere teşekkür etti. 
 
Deplasmanda 1-0 kaybettikleri maçı yöneten Eskişehir bölgesi hakemi Oktay Taş ve yardımcılarının mükemmel bir yönetim gösterdiğini belirten Diyarbakırspor Kulübü Başkan Vekili Mehmethan Akan, "MHK böyle hakemlere sahip çıkmalı. Bu sezon birçok maçımızda hakem hataları oldu. Canımızı yakan ve bizi mağdur eden kararlar da oldu ama hiçbir zaman hakemleri hedef göstererek, başarısızlığa kılıf aramadık" dedi.
 
Akan, hakem Oktay Taş ve yardımcılarının hakemlik dersi verdiğini vurgulayarak, "Kayseri Şekerspor'la oynadığımız maçı yöneten hakemler mükemmele yakın bir yönetim gösterdi. Çok adil bir yönetim ortaya koydular. Sahada adeta adalet dağıttılar. 'İşte hakem adaleti ve yönetimi böyle olmalı' dedirttiler. Maçın ardından soyunma odasına giderek kendilerini kutladım. Aynı dilekleri TFF ve MHK'ye yazı yazarak da ifade edeceğiz. Futbolumuzun böyle hakemlere ihtiyacı var. MHK, böyle hakemleri sahiplenmeli. İşte o zaman futbolumuzdaki hakem kaosu son bulur. Tüm kulüplerin de bizim gibi tutum takınması gerektiğini ifade ediyoruz" diye konuştu.
 
(HA-YRT-TK-SK-S)

HABERE YORUM KAT