1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mezunların mezuniyet sergisi
Mezunların mezuniyet sergisi

Mezunların mezuniyet sergisi

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi resim bölümü son sınıf öğrencileri, 'Mezuniyet Sergisi'nde 153 adet çalışma sergilendi.

A+A-
Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi resim bölümü son sınıf öğrencileri, eserlerini sergiledikleri mezuniyet sergisi ile mezuniyet heyecanını yaşamaya başladı.
 
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Galerisinde açılışı yapılan sergiye öğrenciler ve aileleri yoğun ilgi gösterdi. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında mezun olabilecek durumda olan 67 öğrencimin çalışmalarından oluşan "Mezuniyet Sergisi"inde 153 adet çalışma sergilendi.
 
Çeşitli sanat disiplinlerinden teknik ve materyalin kullanıldığı çağdaş bir sergi olan bu etkinlik kapsamında "video-art", "installation", "kolaj", "assemblaj", tuval ve kağıt benzeri destekler üzerine çizim ve boyama resimler bulunuyor.
 
Sanatta sanat deneyiminin bireysel önemini önemseyen, öğrenciyi merkeze alan üç yıllık bir eğitim anlayışını kapsayan sürecin sonunda öğrencilerini çağdaş/güncel ve özgün birer sanatçı ve sanat eğitimcisi olmalarını kendine hedef olarak belirlediğini söyleyen Anasanat Atölye Resim hocası Samet Aydın, bu sergide bu hedefinin büyük oranda gerçekleştiğini ifade etti. 

HABERE YORUM KAT