1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mezuniyet coşkusu
Mezuniyet coşkusu

Mezuniyet coşkusu

Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulundan (BESYO) mezun olan öğrenciler için tören düzenlendi.

A+A-

Kongre merkezinde gerçekleşen mezuniyet törenine BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Büyükbayram, öğretim üyeleri ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulundan (BESYO) Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Büyükbayram, Yüksekokulun kuruluşundan bu yana yaklaşık 2000 öğrenci mezun ettiğini, bu yıl itibariyle 250 öğrenciyi daha mezun etmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Dünyadaki mesleklerin pek çoğunda geçerli olan bilgilerin üç dört yıl sonra büyük ölçüde yenilendiğini ve bu nedenle mezun olduktan sonra da, insanın kendini hep yenilemeye açık tutması gerektiğini belirten Büyükbayram, "Tek doğrunun sizinki olmadığını, sizden farklı düşünenler, davrananlar da olduğunu bilmenizi, insanların tüm çeşitlilikleri içinde beraberce yaşamalarının mümkün olduğunu, bu beraberliğin ancak katılımcı bir demokrasi içinde gerçekleşebileceğini, onun da olmazsa olmaz şartının hoşgörü ve birbirine saygı duymak olduğunu unutmayınız" dedi. Büyükbayram, mezun olan öğrencileri ve emeği geçen tüm aileleri de tebrik etti.

MEZUNİYET ÇOŞKUSU

Açılış konuşmasının ardından Dicle Dans Topluluğu tarafından dans gösterileri sergilendi. Mezuniyet coşkusu ile sahneye çıkan öğrencilerde müzik eşliğinde mezun olmanın sevincini dansa eşlik ederek yaşadılar.

Sonrasında BESYO Antrenörlük 1. ve 2. öğrenim, Yöneticilik ve Öğretmenlik bölümünden mezun olan öğrencilere öğretim üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri verildi. Mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından, hep beraber keplerini havaya atan öğrenciler, Dicle Üniversitesinde ki eğitim serüvenlerine son vermiş oldu. Öğrenci ve ailelerinin kongre merkezinin önünde davul zurna eşliğinde halaylar çekmesiyle tören sona erdi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT