1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mezopotamya Bulvarı’nda deplase çalışması
Mezopotamya Bulvarı’nda deplase çalışması

Mezopotamya Bulvarı’nda deplase çalışması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün Mezopotamya Bulvarı üzerinde başlattığı deplase (içme suyu borularının yer değişimi) çalışmaları ile 520 metre uzunluğunda yeni bir içme suyu hattı döşenecek.

A+A-

Deplase çalışması nedeniyle bugün başlayan su kesintisi uygulaması yarın sona erecek.DİSKİ Genel Müdürlüğü, İller Bankası tarafından daha önce yapılan ancak zamanla imar alanları içinde kalan içme suyu hatlarının daha sağlıklı çalışmasını sağlamak amacıyla deplase çalışmaları yürütüyor.  

Deplase çalışmaları esnasında eski içme suyu hattı iptal edilerek, farklı bir hat üzerinde yeni içme suyu şebekesi döşeniyor. Bu deplase çalışmalarından biri de Mezopotamya Bulvarı’nda yürütülüyor. Deplase edilen 520 metre uzunluğundaki hat boyunca 1800 mm çapında çelik borular kullanılıyor. Deplase edilen içme suyu şebekesi ana hatta bağlanıyor. 

Deplase nedeniyle su kesintisi uygulaması yarın sona eriyor

Deplase çalışması nedeniyle Bağlar ve Kayapınar’daki bazı mahallelerde zorunlu su kesintisi uygulaması da başlatıldı. Bugün (3 Aralık) saat 06.00’da başlayan kesinti uygulaması yarın akşam (4 Aralık) saat 18.00’da sona erecek.   

Bugünden itibaren su kesintisinden etkilenecek mahalleler şöyle: Huzurevleri, Peyas, Fırat, Talaytepe, Beşyüz Evler, Bağcılar, Yeniköy ve Barış mahalleleri ile 3. Sanayi Sitesi ve Civarı, Afet Konutları, Yunus Emre Mahallesi (Havaalanına bitişik kesim) ve Talaytepe TOKİ.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler