1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Meyve fidanları dağıtılmaya başlandı
Meyve fidanları dağıtılmaya başlandı

Meyve fidanları dağıtılmaya başlandı

Büyükşehir Belediyesi, Her Eve İki Meyve Fidanı Projesi başlatarak, 2 bin adet meyve fidanını Yenişehir ilçesinin kırsal mahallelerinde dağıttı.

A+A-

Belediye, proje kapsamında 30 bin meyve fidanını Yenişehir, Kayapınar ve Silvan ilçelerinin kırsal mahallelerinde 13 bin 440 haneye dağıtacak.

Büyükşehir Belediyesi, Her Eve İki Meyve Fidanı Projesi başlattı. Proje kapsamında Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanlığı ekipleri, Yenişehir ilçesine bağlı Güvendere, Sancar, Alpu, Dökmetaş, Yukarı Yüksek, Aşağı Yüksek, Harput, Dokuzçeltik ve Başil Mahallesi’ne giderek meyve fidanlarını vatandaşlara dağıttı.

Aşıları yapılan 2 bin adet elma, armut, kayısı, badem ve şeftali gibi bölgeye uyumlu meyve fidanlarının dağıtımını yapan ekipler, 30 bin meyve fidanını bir ay içinde Yenişehir, Kayapınar ve Silvan ilçelerinin kırsal mahallelerindeki 13 bin 440 haneye dağıtmayı hedefliyor.

Amaç ailelerin meyve ihtiyacını karşılamak

Meyve fidanı dağıtımı sırasında kampanya hakkında bilgi veren Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu, toplamda bölgeyle uyumlu, aşılanmış 30 bin meyve fidanı dağıtacaklarını kaydetti. Pirinççioğlu, hedeflerinin ailelerin meyve ihtiyaçlarını kendi üretimleri ile karşılamalarını sağlamak olduğunu kaydetti.

HABERE YORUM KAT