1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Meydanda kitap okundu
Meydanda kitap okundu

Meydanda kitap okundu

Türkiye'nin 81 ilinde aynı saatte düzenlenen ve Diyarbakır'da ''Kitabını al meydana gel'' sloganıyla yapılan kitap okuma etkinliğine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi

A+A-

Diyarbakır'da kitapseverler, ''Kitabını al meydana gel'' sloganıyla düzenlenen okuma etkinliğine büyük ilgi gösterdi.

Yenişehir ilçesindeki Sanat Sokağı'nda gerçekleşen kitap okuma etkinliğinde konuşan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Ahmet Özbek, ''Kütüphane Haftası'' kapsamında Türk Kütüphaneciler Derneği ile Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'nün ortak etkinliği olarak ''Türkiye okuyor'' adı altında 81 ilde aynı saatte okuma etkinliği düzenlendiğini söyledi.

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Özbek, Türkiye genelinde aynı gün ve saatte herkesi 30 dakika kitap okumaya davet ettiklerini ifade ederek, ''Sloganımız 'Kitabını al meydana gel'. Kitabını alan etkinliğimize geldi. Bugün 30 dakikalık kitap okuma etkinliğini gerçekleştiriyoruz'' dedi.

Kültür Turizm Çocuk Kütüphanesi eğitmenlerinden Gülistan Can ise böylesi bir etkinlikte kitap okumanın ayrı bir güzellik olduğunu belirterek şöyle konuştu:

VATANDAŞIN İLGİSİ BÜYÜK

''İnsanları okumaya ve bilgilenmeye davet ediyorum. Bilgilenmek, okumak ve her şeyi daha ayrıntılı bilmek çok güzel ve çok doğaldır. Kültür Turizm Çocuk Kütüphanemizde çocuk ve anaokulu bölümlerimiz var. Çocuklarımızı kütüphanemize bekliyorum. Bu tür okuma etkinliklerinin hepsi çok güzel. Bu etkinlik için İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü'ne çok teşekkür ediyorum.''Etkinliğe katılan çocuklar da kitap okuma etkinliğini eğitici ve eğlenceli bulduklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT