1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mevlana değişim programı görevlilerine tanıtıldı
Mevlana değişim programı görevlilerine tanıtıldı

Mevlana değişim programı görevlilerine tanıtıldı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Dicle Üniversitesi Mevlana Koordinasyon Ofisi tarafından Mevlana Değişim Programı tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-
Dicle Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen Mevlana Değişim Programı Kadriye Dimici tarafından verildi.
 
Toplantıda ilk önce Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü ve Mevlana Değişim Programı Koordinatörü Yrd. Doç. Süleyman Başaran açılış konuşması yaptı. Başaran, Yüksek Öğrenim Kurumu'nun Mevlana değişim programını çok önemsediğini ve Mevlana programının Avrupa Birliği ülkeleri ile yapıldığını dile getirdi. Ülkelerin bu değişim programı için milyonlarca Euro bütçe ayırdığını ifade eden Başaran, öğrencilerin ve hocaların bu programdan yararlanmaları için bilgilenmeleri ve çabalamaları gerektiğini söyledi.
 
Mevlana Değişim Programı'nın, yurtiçi ve yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir program olduğunu belirten Mevlana Değişim Programı çalışanı Okutman Kadriye Dimici, değişim programına katılmak isteyen öğretim elemanları için en az 1 hafta en fazla 3 ay süreyle dünyadaki yükseköğretim kurumlarında ders vermek üzere programdan faydalanabileceklerini aktardı.
 
Öğretim üyesi hibe miktarları hakkında bilgiler veren Dimici, ABD'de öğretim üyelerine günlük 80 dolar, İtalya'da 68 euro, Almanya'da ise 70 euro gibi bir destek yevmiye verildiğini söyledi. Öğretim üyeleri ve öğrenciler için başvuru şartlarını da anlatan Dimici, Mevlana Değişim programından yararlanmak isteyen öğretim görevlilerini yaptığı sunumla bilgilendirdi.
 
(SK-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT