1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Metruk yapılar tehdit ediliyor!
Metruk yapılar tehdit ediliyor!

Metruk yapılar tehdit ediliyor!

Diyarbakır'ın en modern yerleşim yerlerinden biri olan Dicle Kent'teki harabe kelimenin tam anlamıyla tehlike ve zehir saçıyor. Çökme tehlikesi geçiren harabe madde bağımlılarının mekanı haline gelirken, bu görüntüden rahatsız olan vatandaşlar belediyeden

A+A-

DİYARBAKIR- Bir yandan değeri milyonlarca TL'yi bulan modern yeni binalar diğer yandan bunların arasına sıkışmış bir harabe. Bu manzara Diyarbakır'ın en gelişmiş ilçesi olan yeni yerleşim yerlerinin merkezi konumundaki Kayapınar ilçesinde yaşanıyor.
 
HARABELER TEHLİKE SAÇIYOR

Dicle kent bölgesinde bulunan modern binaların yanındaki harabe yapı tehlike saçıyor. Özel bir mülkiyete ait olan 2 katlı eski yapı, sahiplerinin yıkım konusunda mütahit lerle ile anlaşamamasından dolayı görüntü kirliliği olarak yerinde kalırken, zamanla madde bağımlılarının uğrak yeri haline gelmiş. Çevrede yaşayan vatandaşların iddiasına göre bu yapı gece madde bağımlılarından uyuşturucu ve fuhuş tacirlerine kadar her türlü kötü alışkanlığın pençesine düşmüş gençlerin cirit attığı mekan oluymuş durumda.
 
VATANDAŞLAR TEPKİLİ İÇERİSİNDE
 
Aynı zamanda yıkılma tehlikesi geçiren yapı ,çevrede yaşayan vatandaşlar için tehlike arz eden ve zehir saçarken,belediyeden buraya müdahale edilmesi isteniyor. Yaşanan manzaraya tepki gösteren vatandaşlar, ”Böyle bir görüntü Diclekent gibi modern bir bölgeye yakışmıyor. Bir yandan modern binalar diğer yandan baliğcilerin, esrar kullanıcıları ve fuhuş yapan gençlerin yuvası haline gelen harabe. Vatandaşlar olarak rahatsız oluyoruz. Çocuklarımızın okul çıkışlarında sıkıntılar yaşanıyor. Çocuklar korku içinde kalıyor. Gece buralardan geçmek çok tehlikeli oluyor. Belediyenin buraya müdahale ederek bu utancı ortadan kaldırması lazım.” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT