1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Metruk binalar yıkıldı
Metruk binalar yıkıldı

Metruk binalar yıkıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçe merkezinde bulunan kullanılmayan metruk binaların yıkımına başlandı.

A+A-

Belediye ekipleri, vatandaşların şikayetleri doğrultusunda önceden belirlenen ve uyuşturucu madde kullanıcılarının mekanı haline gelmiş, ilçe merkezinde tehlike arz eden metruk evlerin yıkımı gerçekleştirildi.

Mahalle sakinlerinin şikayetleri üzerine metruk evlerde incelemede bulunan Ergani Belediyesi İmar ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, terk edilmiş halde olan metruk evlerin madde bağımlıların meskeni haline geldiği ve mahalle sakinleri açısından tehlike arz ettiği gerekçesiyle yıkım işlemi gerçekleştirdi. Ergani Belediyesi İmar ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Aziziye, Kemertaş, İsmetpaşa, Şirinevler, Fevzi Çakmak, Saray, Adnan Menderes ve Namık Kemal mahallelerinde bulunan 55 metruk ev için yıkım işleminin gerçekleştirildiğini kaydetti.

Metruk binaların yıkımı konusunda açıklamalarda bulunan Belediye Eş Başkanı Ramazan Kartalmış, “Daha önce vatandaşların şikayeti üzerine, belediye ekiplerimizin ve emniyet müdürlüğünün tespit ettiği metruk binaların büyük bir kısmını yıkarak kullanılmaz hale getirdik. Bu binalar bilindiği üzere çeşitli nedenlerle bir takım olumsuzluklara sebebiyet veren yerlerdi.

Özellikle uçucu madde kullanıcılarının kullandığı ve gayri ahlaki durumların yaşandığına dair vatandaşlarımızı rahatsız eden metruk binaları bertaraf ederek sıkıntıları ortadan kaldırdık. Önümüzdeki dönemde de tespit edilen yeni binalar konusunda yaptırımlarımız devam edecek” dedi.


(ET-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT