1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Metruk bina ürkütüyor
Metruk bina ürkütüyor

Metruk bina ürkütüyor

Şehrin en işlek semtindeki metruk bina, semt sakinlerini ürkütüyor.

A+A-

Bina esrar ve tinercilerin mekanı haline gelirken, Vatandaşlar yetkilileri sorumlu davranmaya davet etti.

Kentsel dönüşüm ve bazı kurumlara ait yıkım kararı verilen metruk binalar, bulundukları semt için büyük tehdit oluşturmaya başladı.

Yenişehir ilçesindeki, terk edilmiş bina esrar ve tinercilerin mekanı haline gelirken, vatandaşlar yetkilileri sorumlu olmaya davekt ederken,  binaların bir an evel yıkılmasını istedi.

ALİ EMRİ SOKAKTAKİ BİNA

Yenişehir ilçesi Ali Emri 5'inci sokakta bulunan metruk binalar uyuşturucu ve alkol kullananlar ile tinercilerin  mekanı haline geldi. Geceleri fuhuşun da yapıldığı öne sürülen metruk binalarla ilgili semt sakinleri, büyük tepki gösterdi. Mahalleliler çalmadık kapı gitmedik makam kalmamasına rağmen, kimsenin buralarda önlem almadığını belirtirken, semt sakinlerinden Sait Özbek tanımadıkları başıboş kişilerin bu binaları mesken haline getirdiğini söyledi.

ESRAR VE TİNERCİ MEKANI

Özbek tepki gösterek şöyle dedi: "Esrar, tiner, uyuşturucu gibi aklınıza ne gelirse içiyorlar. Burası harabedir. Gidip onlara karışamıyoruz. Gidip karışsak da sanane derler. Çünkü ev bizim değildir. Biran önce oranın yıkılmasını istiyoruz. Bir şeyler yapılsın. Böyle olduğu sürece çocuklarımız tehlike altındadır bizler defalarca kaymaklığa dilekçe verdik ama bir şey yapılmadı. Yanı başımızda ilk okul var. Allah göstermesin bir hadise olsa kim hesabinin verecek?  Burayı mesken edinenler dengesiz ve suçe meyilli kişiler. Yetkiler bu ucube binayı bir an önce yıkmalarını istiyoruz.

VALİ KIRAÇ'A SESLENİYORUZ

Mahallelilerden Alattin Kaya ise, yetkilileri sorumlu davranmaya çağırırken şöyle konuştu; "Ben burada esnaflık yapıyorum, bu yolda ne yaşlı ne bayan ne insan geçemiyor. Balici, tinerci ve kapkaççılardan dolayı kimse yürüyemiyor. Korku içerisinde herkes. Binanın içini görün bakın kaç ballici binanın içindedir. Yanı başımızda Valilik makamı diğer yanı başımızda valilik konağı yanı başımızda okul  Allah göstermesen bir sıkıntı olursa kim hesabının verecek. Adam balli çektiği zaman babasını tanımıyor, Buradan büyüğümüz, Diyarbakır valilimiz sayın Mustafa Cahit Kiraç'a sesleniyoruz. Bu ucube binayı bir an önce yıktırsın.”

Öte yandan kameralara konuşmaktan çekinen bazı mahalle sakinleri ise, defalarca belediyeye dilekçe ile şikayette bulunduklarını, ancak belediyenin bu yönde bir adım atmadığını iddia ettiler. Şikayet üzerine gelen belediye zabıtalarının ise “bir şey yapamayız” dediklerini öne sürdüler.  

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT