1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Metro, Diyarbakır'da mağaza açıyor
Metro, Diyarbakır'da mağaza açıyor

Metro, Diyarbakır'da mağaza açıyor

Metro Toptancı Market, 27'inci mağazasını Diyarbakır'da açacak. Metro Toptancı Market Genel Müdürü Kubilay Özerkan ile yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i 19 Kasım'da yapılacak açılışa davet etti.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Genel Sekreter Yardımcısı Zülfü Atlı ile birlikte Diyarbakır'da yatırım yapan Metro Toptancı Market'in Genel Müdürü Kubilay Özerkan ile yönetim kurulu üyeleri ile Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Aziz Özkılıç'ı kabul etti. 8500 yıldan bu yana Diyarbakır'da yaşamın aralıksız hüküm sürdüğünü belirten Baydemir, kentin oldukça genç bir nüfusa sahip olduğunu söyledi. Bunun ekonomide büyük bir dinamizm getirdiğini belirten Baydemir, Metro Toptancı Market'in Diyarbakır'da yatırım yapmasından dolayı teşekkür etti.

Özerkan da 19 Kasım'da 27'inci mağazalarını Diyarbakır'da açacaklarını belirterek Baydemir'i açılışa davet etti. Özerkan, Baydemir'e gittikleri illerde yerel mutfak ile ilgili yaptıkları kitap çalışmalarını armağan edince, Baydemir Diyarbakır'da da benzer bir çalışma yapmalarını önerdi. Baydemir, kitap için Diyarbakır'a has meftuna ve mehir yemeklerinin tarifini de yazacağını söyledi.

Baydemir, kentin anayasası niteliğindeki Nazım İmar Planı'nı yaptıklarını belirterek şu anda henüz yapılaşmanın girmediği yerlere su, kanal, yol gibi altyapıyı götürdüklerini ve kentin önüne geçtiklerini söyledi. Baydemir, yılda 3 milyon turisti hak ettiğini belirttiği Diyarbakır Surları'nın restorasyonunun önemine dikkat çekerek, Metro Grup'tan bir burcun restorasyonunu üstlenmesini önerdi. Baydemir markette Diyarbakır'ın ürünlerinin de satılmasını önerdi.

Aralarında Alman ve Fransız yöneticilerinin de bulunduğu Metro Toptancı Market'in yöneticilerine Diyarbakır'ı tanıtan materyal armağan eden Baydemir, hatıra fotoğrafı çektirdi.Halen 14 ilde 26 mağazası bulunan Metro Toptancı Market Türkiye, toplam 208 bin metrekarelik satış alanı ile 7 bin çalışanı bulunuyor.