1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Meteoroloji tahmin değiştirdi
Meteoroloji tahmin değiştirdi

Meteoroloji tahmin değiştirdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde hafta sonu ve gelecek haftanın ilk yarısında aşırı soğuk havanın etkili olacağını duyurdu.

A+A-

 Yapılan açıklamada, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışlarının beklendiği bildirildi. Açıklamada ayrıca hissedilir derecede sıcaklık düşüşleriyle birlikte iç kesimlerde yer yer -15 derecenin altı, Karadeniz sahil kesiminde ve Marmara’da -3 derece altı, Akdeniz ve Ege sahil kesiminde 0 derece ve altı hava sıcaklıklarının görülmesinin beklendiği belirtildi. 

TAHMİN DEĞİŞTİRDİ

Meteoroloji, internet sitesinde İstanbul için olan tahminini değiştirdi. Geçtiğimiz günlerde, 26 Ocak Salı günü de dahil olmak üzere 4 gün boyunca sağanak kar yağışı olacağı duyrulmuştu. Ancak meteoroloji bugün tahminini değiştirerek 24 Ocak Pazar günü hafif kar yağışı olacağını ve Pazartesi gününden itibaren karın İstanbul'u terk edeceğini gösteren tabloyu paylaştı.

--1963533.jpeg
 
 
METEOROLOJİ'DEN DON UYARISI

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleriyle Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda muhtemel çığ tehlikesi ve buna bağlı olarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada; ayrıca yurt genelinde etkili olması beklenen kuvvetli soğuk hava dalgasına dikkat çekilerek zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği bölgelerden Marmara, Ege ve Akdeniz kıyıları için zirai don olayı uyarısı yapıldı. Meteoroloji'den yapılan açıklama şöyle: "Ülkemiz genelinde hava sıcaklıklarındaki ani ve şiddetli azalmanın etkisiyle; bu geceden itibaren çarşamba gününe kadar zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği bölgelerimizden, Marmara kıyı kesiminde orta ve yer yer kuvvetli, Ege kıyılarında orta ve Akdeniz kıyı şeridinde hafif ve yer yer orta şiddette zirai don olayı beklendiğinden bu bölgelerde tarımsal faaliyet ve seracılıkla uğraşan üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir"

'Kuvvetli ve yoğun kar' uyarısı

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, yurdun İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgeleriyle bazı iller için kuvvetli ve yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada; yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlıklarının 20-50 cm şeklinde olmasının beklendiği belirtilerek yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı. Meteoroloji'den yapılan açıklama şöyle: "Yağışların; İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu ile Sakarya, Kocaeli, Kahramanmaraş, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar (20-50 cm) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde kar yağışı vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir"

HABERE YORUM KAT