1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mesleki eğitim kursları başladı
Mesleki eğitim kursları başladı

Mesleki eğitim kursları başladı

Büyükşehir Belediyesinin, 2015-2016 dönemi mesleki eğitim kursları başladı.

A+A-

 19 dalda verilen sertifikalı ve hobi amaçlı kurslara kayıtlar devam ederken, Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü kentin dokusuna uygun çalışmalara katılım için vatandaşları Sümerpark’a davet etti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü, 2015-2016 yılı mesleki eğitim kurslarına başladı.

Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü, “Kürtçe Dil Eğitimleri, Bilgisayar Kullanımı, Muhasebe Elemanı, İngilizce A1- İngilizce A2 Kursları, Aile Eğitimi Programları, Çocuk Gelişimi-Evde Çocuk Bakımı, Autocad-İki Boyutlu Çizim Programı” kurslarının sertifikalı olarak verileceğini duyurdu. “Tekstil, Cam İşleme, Ahşap Oyuncak Yapımı, Seramik ve Çini, F-Klavye Kursu, Pastacılık, Ev Yemekleri Yapımı, Resim Kursu, Taş İşlemeciliği, Cilt Bakımı, Bağlama Kursu, Koro-Ses Eğitimi” kurslarının hobi amaçlı kurslar olduğuna dikkat çeken Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü, kursların hafta içi ve hafta sonu da yapılacağını bildirdi.

Kurslarla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürü Türkan Turan, bu yılki kurs programlarının sadece ev kadınları ve öğrencilere yönelik olmadığını, aynı zamanda çalışan kadın ve erkekleri de kapsadığını belirtti. Vatandaşların talepleri üzerine böyle bir karar aldıklarını vurgulayan Turan, seramik kursunda yöresel ve farklı tasarımlar gerçekleştireceklerini dile getirdi. Tekstil ve tasarımı birleştirip otantik takı, otantik çanta ve elbise çalışmalarını büyüterek devam ettireceklerini ifade eden Turan, puşî ve kilim atölyelerinin de kısa sürede Sümerpark içinde oluşturulacağını kaydetti. Kurslara yönelik çok talep olduğunu vurgulayan Turan, bu taleplerin kurs katılımına yansımasını istedi.

‘Halkımızı Sümerpark’a davet ediyoruz’

Turan, “Cam, ahşap, seramik bu kentin dokusuna çok uygun çalışmalar. Bu kurslara yönelimin olmasına taraftarız. Çünkü var olan İngilizceydi, bilgisayar kursuydu bunlar zaten aktiviteleri hızlı bir şekilde devam ediyor. Yöresel yemek, pastacılık alanıyla ilgili gerçekten farklı çalışmalara yönelmek istiyoruz. Bunun için de bütün halkımıza Sümerpark ailesine davet ediyoruz.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler