1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Merwani Parkı'nda yenileme çalışması
Merwani Parkı'nda yenileme çalışması

Merwani Parkı'nda yenileme çalışması

Yenişehir Belediyesi tarafından 2012 yılında yaptırılan Merwani Parkı'nda, DİSKİ tarafından yapılmayan yağmur suyu şebekesi nedeniyle zarar gören kaldırım taşları yenileniyor.

A+A-

DİYARBAKIR'ın merkez Yenişehir Belediyesi tarafından 2012 yılında yaptırılan Merwani Parkı'nda, DİSKİ tarafından yağmur suyu şebekesi bağlantısı yapılmadığından dolayı zarar gören zemini yenileniyor. Bin 200 metrekare parkta geçen yıllarda yapılan projede, 280 bin TL'ye mal olan parkın düzenlemesine 65 bin TL kullanıldığı öğrenildi. Geçen yıl ismi yasaklanan Merwani Parkı'nın duvarlarına işlenen rölyeflerle Merwani Kürt devletinin kuruluş ve yıkılış süreci motiflerle süslenmişti. Parka bu yıl ise engelli yurttaşlar için kaldırım taşları döşeniyor.

Parkta yapılan düzenlemeler hakkında bilgi veren Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Merwani Parkı'nın önemine değinerek, “Merkez bölge yol ve kaldırım çalışmalarında, görme ve fiziksel engelliler için çalışma yürüttük. Bu parktaki çalışmanın bir yönü de bütünlüğün sağlanması ve engellilerin rahatlıkla bu alandan faydalanabilmesi amacını taşımaktadır. Geçen yıl yaptığımız parkın duvarlarına işlenen rölyefler sırasında zarar gören kaldırım taşları üzerine yeni taşlar döşemeye karar verdik. DİSKİ tarafından yapılmayan yağmur suyu şebekesi bağlantısı da yeni projede yapıldı” diyerek, parkta yapılan çalışmaların en yakın zamanda tamamlanacağını ifade etti.

HABERE YORUM KAT