1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mermi çekirdeği ile kan örneği Ankara'ya gönderildi
Mermi çekirdeği ile kan örneği Ankara'ya gönderildi

Mermi çekirdeği ile kan örneği Ankara'ya gönderildi

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü olay yerinden toplanan deliller arasında bulunan deforme mermi çekirdeği, incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı'na gönderildi.

A+A-

DNA karşılaştırma için Elçi'den alınan kan örnekleri de diğer delillerle birlikte Ankara'ya gönderildi.Diyarbakır'da 28 Kasım günü öldürülen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi cinayetine dair yürütülen soruşturma kapsamında öldürüldüğü Dört ayaklı Minare çevresinde toplanan deliller, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kriminal Laboratuvarı'nda yapılan ilk incelemelerin ardından Ankara Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı'na gönderildi.

Adli Tıp'a gönderilen deliller arasında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın açıkladığı Elçi'nin ölümüne sebebiyet verdiği sanılan deforme olmuş mermi çekirdeği de bulunuyor.
 
Çamura bulandığı için teknik incelemesi Diyarbakır'da yapılamayan mermi çekirdeği, kimyasal teknikler kullanılarak incelenecek. Gönderilen deliller arasında yaşamını yitiren Baro Başkanı Tahir Elçi'den alınan kan örnekleri ve olay yerinden elde edilen bazı vücut sıvıları da bulunmuyor.

Adli Tıp'ta yapılacak incelemede çekirdek üzerinde tespit edilecek bulgular, Tahir Elçi'den alınan kan örnekleri ile DNA karşılaştırmasına tabi tutulacak.
 
Uzmanlar, çekirdek üzerindeki bulgular ile Tahir Elçi'den alınan kan örneği arasında DNA eşleşmesi sağlanması halinde bu sonuçların şüphelilerin yere attığı silahlar ve olay yerinde polislerin ateş ettiği silahlar ile karşılaştırılacağını söyledi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler