1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Merakla beklenen açıköğretim kitapları satışa çıktı
Merakla beklenen açıköğretim kitapları satışa çıktı

Merakla beklenen açıköğretim kitapları satışa çıktı

Herkesin yıllardır merakla beklediği Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kitaplarının satışa sunulduğu bildirildi.

A+A-

Uluslararası düzeyde işbirlikleri için de cazibe merkezi haline gelen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, sahip olduğu teknik alt yapı, kalite düzeyi yüksek ve üretken insan kaynağı ile kendini sürekli yenileyerek Türk yüksek öğretiminde birçok ilklere ve yeniliklere imza atmaya devam ediyor.

“Hayat boyu öğrenme”, felsefesini benimseyen ve öğrenci odaklı bir üniversite olan Anadolu Üniversitesi, açıköğretim öğrencilerine yönelik hazırlanan ve temel öğrenme materyali olarak işlev gören kitapları, herkese açık hale getirilerek makul düzeyde bir fiyatlandırma ile satışa sundu. Satışa sunulan Fotoğrafçılıktan Siyasal Bilimlere kadar birçok alandaki tüm kitapların fiyatı ise tek bir fiyat olarak 10 TL olarak belirlendi.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve AÖF Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, göreve başladıktan bu yana Açıköğretim sisteminde çok önemli pojelere imza attıklarını, kitap satışının da en önemli yeniliklerden bir tanesi olduğunu söyledi. Güney, “Açıköğretim sistemindeki kitaplarımızın özellikle örgün eğitimde kullanılması da hep planlarımız içerisinde olan bir durumdu. Sürekli insanlar bize, ‘bu kitapları ne zaman bizler de satın alabileceğiz?’ diye soruyorlardı. Bizler, yayınlarımızdan sadece açıköğretim sistemindeki öğrencilerin değil, herkesin yararlanmasını istiyoruz. Bu amaçla da kitaplarımızı tüm eğitim sistemine açtık. Herkesin kullanabileceği bir kitap sistemimiz var. 400’ün üzerinde kitabımız şuanda satışa çıktı. Bu sayıyı zaman içerisinde daha da arttırmayı planlıyoruz. Kitaplarımıza ulaşmak isteyenler, ‘http://kitapsatis.anadolu.edu.tr’ adresinden kredi kartıyla online olarak satın alabiliyorlar. Tüm kitaplarımız tek bir fiyat olan 10 TL satışa sunuldu” dedi.


Prof. Dr. Güney, kitapların en geç 5 gün içerisinde anlaşmalı kargo şirketi tarafından teslimatının yapıldığını ifade ederek, detaylı bilginin ‘https://kitapsatis.anadolu.edu.tr’ internet adresinden alınabileceğini de sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler