1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Memurun ek ödemeleri emekliliğe yansıtılsın
Memurun ek ödemeleri emekliliğe yansıtılsın

Memurun ek ödemeleri emekliliğe yansıtılsın

SAĞLIK Sen Genel Başkanı Metin Memiş, memurlara farklı adlar altında yapılan ek ödemelerin emekliliğe yansımadığını dile getirerek, ''Aslında en büyük kaçak işçi çalıştırma işini devletin kendisi yapıyor" dedi.

A+A-
Memur Sen'e bağlı Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Tokat'a geldi. Kentte basın mensupları ile biraraya gelen Metin Memiş gündeme dair açıklamalarda bulundu.
 
Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden ocağı kazasında yaşamını yitiren işçilerin ailelerine baş sağlığı dileyen Memiş,  sorumluların cezalandırılmasını beklediklerini söyledi.
 
EMEKLİLİĞE YANSITILSIN
 
Metin Memiş, döner sermaye ve emeklilik konusundaki bir soru üzerine şöyle konuştu:
 
"2006 yılın da eşit işe eşit ücret uygulaması başladıktan sonra, asıl mağdur sağlık çalışanları oldu. Aslında bütün kurumlarda çalışanların almış oldukları ek ödemeler emekliliğine yansıtılmıyor. Burada sorun şu, devlet kendi memuruna farklı adlar altında ücret vererek, vergi kaçırıyor demeyelim de kaçak işçi çalıştırıyor aslında. Nasıl şu anda devlet sigortasız işçi çalıştırmayla mücadele ediyor mu, ediyor.
 
Eğer siz bir sigortasız işçi çalıştırıyorsanız dünyanın cezasını yiyorsunuz. Ama bütün memurlarına farklı adlar altında verdiği ek ödemeleri emekliliğine yansıtmamakla aslında en büyük kaçak işçi çalıştırma işini devletin kendisi yapıyor. Bu en derin yara aslında. Bu bizim uzun yıllardır dile getirdiğimiz bir konu. Kimsenin hayal edemediği yıpranma payını nasıl aldıysak, Allah'ın izniyle sağlık çalışanlarının ek ödemelerin emekliliğe yansımasını da inşallah sağlayacağız."
 

HABERE YORUM KAT